CRVENO-BELI NASTAVILI NIZ: Zvezda ubedljivom pobedom u Surdulici pozvala Gent na Marakanu (VIDEO)

SUPERLIGA

Fudbaleri Crvene zvezde savladalsi su u Surdulici Radnik 4:1 (2:0).

Izabranici trenera Dejana Stankovića tako su posle dva remija u Superligi ostvarili trijumf, kojim su najavili meč sa belgijskim Gentom u Ligi Evrope u četvrtak od 21 sat na stadionu Rajko Mitić.

Zvezda je povela u 15. minutu sjajnim pogotkom Gavrića. Prilično mirno prvo poluvreme zatvorio je Ben golom pet minuta pre poluvremena.

Drugi deo meča bio je mnogo sadržajniji i efikasniji. U 53. minutu odličnu akciju Zvezde golom je krunisao Kanga.

Radnik je i pre tog pogotka bio u prilici da pogodi mrežu, koju je čuvao Milan Borjan, ali je to uradio tek u 55. minutu kada je Pavlov ispravio kiks, kada nekoliko sekundi ranije sa svega nekoliko metara nije uspeo da šutira i zatrese mrežu.

Da ne bude neizbesnoszti do kraja, potrudio se Aleksa Vukanović, koji je prvi put ove sezone zatresao mrežu. Igrao se 63. minut.

Crvena zvezda je prva na tabeli sa 35 bodova, dok Radnik ima 14 i prvi je u opasnoj zoni.

Drugo poluvreme

90. minut - Kraj utakmice

85. minut - Dobar udarac Gajića, ali pravo u golmana Kostića

83. minut - Radulović je šutirao, lopta je otišla pored gola

80. minut - Nekolicina navijača Crvene zvezde koja se nalazi oko stadiona priredila je mali vatromet

75. minut - Lepa akcija posle koje je Gobeljić pogodio prečku

68. minut - Još jednom je Vukanović bio u prilici, ali nije bio dovoljno precizan

63. minut GOL! Gobeljić je centrirao, a odlično se snađao Vukanović

60. minut - Dobar pokušaj Oreščanina, odlazi kraj gola

55. minut - GOL! Odlična prilika za Radnik ali je Pavlov loše primio loptu. Isti igrač je posle kornera zatresao mrežu

53. minut - GOL! Lepa akcija koju je započeo Njegoš Petrović, a posle nekoliko dodavanja šut Kange je završio u golu

50. minut - Najpre, je solidan pokušaj Spasića završio kraj Borjanovog gola, a zatim je šut Gajića izblokiran

46. minut - Utakmica je nastavljena

45. minut - Kraj prvog poluvremena

45. minut - Gužva u kaznenom prostoru Zvezde, ali bez šuta ka golu

39, minut - GOL! Boaći je pokušao iz okreta, golman Radnika je odbio loptu, a Ben je odbitak sproveo u mrežu

33. minut - Zvezda ima mnogo veći posed lopte, ali nema izglednih prilika pred golom domaćina

26. minut - Trener Slavoljub Đorđević traži da Radnik igra

22. minut - Napad Radnika. Centrirao je Đorđević, ali je predaleko bio Makarić

15. minut - GOL! Gavrić postiže fenomenalan pogodak za vođstvo gostiju!

12. minut - Prete gosti preko Gavrića, pa Bena, ali odoleva Radnik, ne dozvoljava crveno-belima da ozbiljnije zaprete.

5. minut - Viktor Lukić je pokušao iz daljine da ugrozi gol Zvezde

3. minut - Prvi udarac na gol, pokušao je Kanga

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

.

SASTAVI

RADNIK: Kostić – Đorđević, Stojanović, Kričak, Stevanović – Jović, Subotić – Bogdanovski, Lukić, Spasić – Makarić. Trener: Slavoljub Đorđević.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gajić, Pankov, Degenek, Gobeljić – Petrović, Kanga – Spiridonović, Ben, Gavrić – Boaći. Trener: Dejan Stanković.

Trener fudbalera Crvene zvezde Dejan Stanković rekao je da njegov tim ne sme da zapostavi Super ligu Srbije i da su crveno-beli maksimalno koncentrisani na meč protiv Radnika kako im se ne bi ponovio kiks iz prethodnog kola.

"Spremamo utakmicu po utakmicu. Crvena zvezda je klub u kom nema vremena za odmor, meč koji smo igrali protiv Slovana je već istorija, a mi se okrećemo novom. Prvenstvo je velika obaveza i nešto što ne smemo da zapostavimo", rekao je Stanković i dodao:

"Desio nam se kiks protiv Javora, ne želim da to ponovimo, iz tog razloga smo maksimalno koncentrisani na meč koji se igra u nedelju, kako bismo odgovorili na sve zahteve i upisali nova tri boda", rekao je Stanković.