SAN MARINO ZA ISTORIJU: Preokert Malte protiv Andore

Liga nacija

Fudbaleri San Marina ostvarili istorijski uspeh u okršaju sa Gibraltarom (0:0) u okviru Lige nacija.

Ovo je prvi put u istoriji da San Marino vezao dve utakmice bez poraza, a može da bude zadovoljan konačnim ishodom jer je gotovo celo drugo poluvreme odigrao sa igračem manje zbog isključenja Simonćinija.

Gibraltar ostaje prvi u ovoj grupi sa sedam bodova, ispred Lihtenštajna (4) i San Marina (2).

U Grupi 1 Malta je pobedila Andoru sa 3:1 u i približila se na dva boda vodećim Farskim Ostrvima.

Andora je sjajno otvorila meč i već posle tri minuta vodila je 1:0 golom Rebesa. Tako je i završeno prvo poluvreme, iako je Malta žestoko napadala i činila sve da dođe do izjednačenja.

Ono što nisu uradili u prvom poluvremenu uspeli su već na startu drugog dela. Prvo je Garsija dao autogol za izjednačenje, a vođstvo Maltežanima doneo je Degabrijel u 58. minutu. Konačan rezultat postavio je Dimeh u trećem minutu nadoknade.

Malta ima sada osam bodova iz pet mečeva, a vode Farska Ostrva sa 10 poena iz četiri meča. Andora je poslednja sa dva boda, a ispred njih su Letonci sa bodom više.