ORLOVIMA SAMO BOD U BUDIMPEŠTI: Srbija remizirala sa Mađarskom i nastavila niz bez pobede u Ligi Nacija! VIDEO

LIGA NACIJA

Reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno 1:1 protiv Mađarske u okviru 5. kola Lige Nacija

Mađari su u prvih petnaestak minuta bili nešto konkretniji, ali u 17. minutu prava majstorija Radonjića, koji posle lepog solo prodora šalje loptu u desni ugao gola golmana Dibuša - 0:1.

Deset minuta kasnije, Luka Jović je mogao da duplira prednost našeg tima, ali je prilika ostala neiskorišćena, iako je izbio sam ispred golmana Dibuša.

Međutim, završnica prvog poluvremena u potpunosti pripada Mađarima. Soboslaj je prvo u 32. minutu odlično izveo slobodan udarac, ali je zamalo bio neprecizan.

Pet minuta kasnije, isti igrač sa oko pet metara glavom šutira, ali Dmitrović brani.

Ipak, nije naša odbrana izdržala u 39. minutu, kada su je Nikolić i Kalmar potpuno izigrali, na kraju Kalmar izbija oči u oči sa Dmitrovićem i šalje loptu u mrežu - 1:1.

U nastavku bilo je prilika na obe strane.

Dmitrović je imao par zapaženih intervencija

Luka Jović je ima dve velike šanse u finišu meća, a promašio je Mijat Gaćinović iz izgledne situacije-

Ostalo je do kraja 1:1, pa Srbija ni posle pet odigranih kola nema pobedu u ovoj grupi i samo je teorija spasava ispaanja u Ligu C.

90. minut - Igra se još 4 minuta.

89. minut - Promašuje i Gaćinović iz izgledne situacije

86. minut - Inicijativa Srbije u finišu meča, nova šansa za Jovića.

82. minut - Velika šansa za Jovića, šutirao je pored gola iz odlične situacije

77. minut - Dvostruka izmena u reprezentaciji Srbiji, umesto Tadića i Radonjića u igri su Sergej Milinković Savić i Dušan Vlahović

70. minut - Dobar pokušaj Radonjica, sjajno je šutirao, ali neprecizno

66. minut - Igra se između dva šesnaesterca

62. minut - Dvostruka izmena u reprezentaciji Srbije. U igri su Grujić i Mladenović, umesto Maksimovića i Ristića.

56. minut -Lazović ne može da nastavi. U pitanju je povreda ruke posle duela sa Filipom Holender, umesto njega u igri je Gaćinović

52. minut - Dobra prilika za Srbiju Lazović je centrirao za Radonjića,lopta je zakačila Kečkeša i zamalo završila u mreži domaćina

48. minut - Holender je neoprezno startovao na Lazovića

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

44. minut - Igra se obostrano otvoreno

39. minut - GOL 1:1, Kalmar, posle zaista lepe akcije Mađara

37. minut - Velika šansa za Mađarsku , Soboslaji glavom sa pet metara šutira pravo u Dmitrovića.

35. minut - Dobar pokušaj Lukića iz daljine!

31. minut - Novi pokušaj Soboslaji iz slobodnog udarca, ali Rajković izbacuje u korner

27. minut - Lepa akcija Tadića i Radonjića ali su prekombinovali

23. minut - Soboslaj je pokušao iz slobodnog udarca, Dmitrović brani.

18. minut - GOOL, 0:1, Radonjić, sjajan pogodak brzonog krilnog igrača, koji je nakon solo prodora zatresao mrežu domaćina

15. minut - Inicijativa domaćina

10. minut - Prvi pokušaj Mađara, Siger je bio neprecizan

6. minut - Prva prilika za Srbiju, Lazović je centrirao,ali se Jović nije najbolje snašao pred golom Dibuša.

3. minut - Oštar start nad Tadićem

1. minut - Utakmica je počela

Poznati su i sastavi timova:

Srbija: Dmitrović - Milenković, Spajić, Gudelj - Radonjić, Lazović, Lukić, Maksimović, Ristić - Tadić, Jović.

Posle bolnog poraza od Škotske fudbalska reprezentacija Srbije otputovala je u Mađarsku, gde je očekuje duel Lige nacija.

- U Budimpeštu smo stigli posle bolnog poraza u finalu baraža za plasman na Prvenstvo Evrope od Škotske. Zbog svega navedenog atmosfera u ekipi nije baš dobra, moramo mnogo da učinimo da se podignemo i budemo u skladu sa zahtevima ovog meča. Moramo da igramo bolje nego što smo igrali u Beogradu u oktobru - rekao je selektor Srbije u najavi meča.

Nakon četiri kola Srbija se nalazi na poslednjem mestu u grupi sa sa samo dva osvojena boda