ZVEZDA VASKRSLA IZ MRTVIH: Crveno-beli gubili 0:2 od Zlatibora do 71. minuta, a onda je krenula Dekijeva furija VIDEO

Kup Srbije

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na svom stadionu Zlatibor 4:2 (0:1) u poslednjoj utakmici šesnaestrine finala Kupa Srbije.

Zlatibor je poveo golovima Vasilija Janjića u 31. minutu i Uroša Miloradovića u 56. minutu. Zvezda je smanjila zaostatak u 71. minutu kada je strelac bio Mirko Ivanić, dok je u 73. minutu na 2:2 izjednačio Aleksa Vukanović.

Zvezda je povela golom Radovana Pankova u 84. minutu, a pobedu crveno-belima obezbedio je Andrija Radulović pogotkom u 86. minutu.

U osminu finala plasirali su se i branilac trofeja Vojvodina, Voždovac, Radnički Niš, Napredak, Javor, Spartak, Metalac, Čukarički, Radnik, Rad, TSC, Mladost, Partizan, IMT i Proleter.

Žreb za osminu finala održaće se u utorak u podne, a utakmice su na programu 25. novembra.

Drugo poluvreme

90+3. minut - Kraj utakmice

87. minut - GOOOOOL 4:2, Radulović!

84. minut - GOOOOOOOOOL 3;2 - Pankov! Posle centaršuta Ibvanića i gužve u kaznenom prostoru Pankov je primio loptu i petom sa dva metra pogodio mrežu

80. minut - Dobar skok i pokušaj Vukanovića, ali sjajna intervencija golmana gostiju

72. minut 2:2, Vukanović! Milunović je oštro ubacio u peterac, gde je Vukanović bio najspretniji i zatresao mrežu

71. minut - GOOOOOOOL 1:2, Ivanić! Falćineli se dobro zagradio i ostavio loptu Ivaniću, koji pogađa mrežu

68. minut - Veljko Nikolić pogađa spoljni deo mreže

63. minut - Zvezda naapada, ali lopta nikako da pogodi okvir gola i primora golmana Zlatibora da interveniše

58. minut - Dobar udarac Petrovića i nova odbrana golmana Zlatibora

55. minut - GOOOOOOL 0:2, Milordaović! Odlična rekacija fudbalera Zlatibora posle centaršuta Janjića!

48. minut - Dobra akcija i prilika za Boaćija, ali je on šutirao pravo u golmana Zlatibora

46. minut - Utakmica je nastavljena

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

45+1. minut - Još jednom je pokušao Boaći, ali nema gola

45. minut - Centrirao je Spiridonović, pokušao je Boaći, ali nema promene rezultata, lopta je otišla kraj stative

37. minut - Igra se otvoreno na obe strane terena. Gosti su se posle vođstva ohrabrili, a golman Čubraković je sve sigruniji

31. minut GOOOOOL 0:1, Janjić! Petronijević je prošao i centrirao na loptu natrčava Janjić i trese mrežu

25. minut - Dobar napad Zvezde na čijem kraju je golman Zlatibora ušao u šut Ivaniću

23. minut - Dve prilike za Falćinelija! Prvo je sa više od 20 metara pogodio prečku, a zatim je imao novu šansu

20. minut - Islamović upućuje prvi šut ka golu Crvene zvezde, ali nije bilo potrebe da Borjan interveniše

12. minut - Degenek se našao na levom boku probao je da centrira, ispalo je to pre kao udarac na gol i Čubraković se namučio kako bi odbranio

11. minut - Đokić je posle kornera igrao rukom, ali pošto je ona bila uz telo sudija nije pokazao na jedanaesterac

10. minut - Kontra Zlatibora, ali bez šuta ka golu koji brani Borjan 5. minut - Šansa za Spiridonovića. Ostao je potpuno sam na 15 metara od gola gostiju, lopta je posle ubacivanja Ivanovića došla do njega, ali udarac je bio veoma loš. Nekoliko metara preko gola

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gobeljić, Degenek, Pankov, Eraković, Spiridonović, Petrović, Nikolić, Ivanić – Falčineli, Boaći.

ZLATIBOR: Čubraković – Jezdimirović, Anđelković, Stamenković, Đakovac, Đokić, Petronijević, Miloradović, Janjić, Krstić, Islamović.

Sastavi

Trener Crvene zvezde Dejan Stanković rekao je da je cilj ekipe da osvoji Kup Srbije i da će zbog toga u utakmicu šesnaestine finala protiv Zlatibota ući kao da je finale.

"Nama je cilj da osvojimo Kup Srbije. Tako da ćemo protiv Zlatibora ući u meč kao da je u pitanju finale. Nema kalkulacija. Čestitam rivalu na dobrim rezultatima u poslednje vreme, ali nama to ne menja ništa. Znamo šta nam je cilj i tako ćemo se i spremiti za meč", rekao je Stanković, preneo je klupski sajt.

"Mi smo polusezonu podelili na cikluse, a ovo je poslednji pred zimsku pauzu. Svi igrači koji su zdravi i koji nisu sa reprezentacijom će biti u konkurenciji za meč. Dobro smo trenirali, tako da ću pred samu utakmicu odlučiti ko će zaigrati", naveo je Stanković.

On je rekao da na teren neće istrčati svi bonus igrači, a da je plan da Milan Rodić dobije minutažu.

"Izlazi iz povrede i kada je to slučaj, bitno je da zaigra pre nego što dodje neka 'jaka' utakmica, kao što je naša protiv Vojvodine sledećeg vikenda. Hoću da vidim u kakvoj je formi, ali tu je i Hajdin. Računam na njega, u grupi je, trenira i konkuriše za tim", dodao je trener crveno-belih.

Stanković je pohvalno govorio i o treneru Zlatibora Zoranu Njegušu, bivšem fudbaleru Crvene zvezde.

"Drago mi je što se posle duže pauze vratio u naš fudbal. Imao je epizodu u Radu, ali se onda vratio kući i preporodio ekipu. Zlatibor je s njim dobio veliko pojačanje", ocenio je on.