CELA MARAKANA JE USTALA I APLAUDIRALA: Maradona je u Beogradu dao jedan od najlepših golova u karijeri! Ovako ga je OPISAO (VIDEO)

DA SE PAMTI

Iako je otišao sa ovog sveta, beogradska Marakana pamtiće zauvek Dijega Armanda Maradonu i 20. oktobar 1982. kada je Argentinac u dresu Barselone postigao jedan od najlepših golova u karijeri.

Crvena zvezda je dočekala Barselonu u tadašnjem Kupu evropskih šampiona, a legendarni Argentinac je postigao dva gola u pobedi od 4:2.

Maradona je već u desetom minutu ovog meča doveo Barselonu u vođstvo od 1:0, ali drugi pogodak je ono što mnogi i dan danas pamte.

U 48. minutu je publika, njih gotovo 90.000, imala priliku da vidi jedan od najlepših lob udaraca, a Aleksandar Dika Stojanović nikako nije mogao da zaustavi čuvenog Maradonu.

Maradona se ovog meča do detalja sećao čak i tri decenije kasnije pa je, dok je snimao film sa Emirom Kusturicom rekao da je "golman imao dva metara i nikako drugačije nije mogao da ga savlada".

Pominje čak i "Dikin skamenjen izraz lica".