BOD VREDAN PROLEĆA U EVROPI: Zvezda remizirala sa Hofenhajmom na Marakani i izborila šesnaestinu finala Lige Evrope! KURIR TV

15. evropsko proleće

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u narednu fazu Lige Evropa, pošto su večeras igrali nerešeno sa Hofenhajmom.

Utakmica petog kola Grupe L izmedju Zvezde i Hofenhajma na stadionu "Rajko Mitić" završena je nerešeno bez golova.

Slovan iz Libereca je u drugoj utakmici grupe sa 2:1 pobedio Gent u Belgiji.

Zvezda kolo pre kraja ima 10 bodova, tri manje od Hofenhajma, koji će biti prvi u grupi, a četiri više od Libereca. Gent je poslednji bez učinka.

Crvena zvezda će u poslednjem kolu gostovati Slovanu u Liberecu sledećeg četvrtka.

1 / 8 Foto: Starsport

Kraj meča!

90. minut - Utakmica je produžena za 3 minuta.

88. minut - Posle prekida lopta je pala u peterac crveno-belih, opalio je Klaus iz prve, ali ponovo je Borjan spasao svoj tim. Pre ovoga, Milunović je dobio žuti karton zbog grubog starta.

85. minut - Probio je Skov po desnoj strani, probao je sa penala Baumgartner poluvolejem, ali dosta neprecizno.

80. mintu - Iz igre izlazi Ben, na teren je ušao Eraković.

78. minut - Nova sjajna odbrana Borjana koji je heroj crveno-belih.

68. minut - Probao je Ben glavom posle centaršuta sa desne strane, ali lopta ide preko prečke.

61. minut - Probao je Gaćinović ponovo, ovog puta glavom posle centaršuta, ali pravo u Borjana koji je ponovo veoma siguran.

59. minut - Gaćinović je probao sa više od 30 metra, bacio se Borjan, ali lopta je pogodila samo spoljni deo mreže gola domaćih.

53. minut - Najbolja šansa za Zvezdu na meču. Ušao je Ben sa leve strane u šesnaesterca, zavrnuo loptu na penal, ali tamo nije bilo nikoga. Lako je propala prilka za crveno-bele.

52. minut - Sjajna odbrana Borjana ponovo posle šuta sa ivice šesnaesterca, lopta se odbila do Minuvića koji je ponovo vratio do svog golmana.

U igru je ušao Aleksa Vukanović umesto Srđana Spiridonovića.

46. minut - Počeo je drugi deo igre.

Kraj prvog dela igre.

45. minut - Imali su sjanu priliku i gosti samo par sekundi kasnije, ali nije dobro zahvatio loptu napadač gostiju koji je šutirao pravo u Borjana.

45. minut - Prvi šut u okvir gola Zvezde. Probao je Kanga po zemlji sa ivici šesnaesterca, ali lako je to uhvatio golman gostiju.

Sjajna ideja ''delija'' pred početak meča.

37. minut - Prva prava prilika na meču. Iz polukontre dobio je loptu Dabur na levoj strani kaznenom, prebacio loptu na desnu nogu i opalio, ali sjajna reakcija Borjana.

22. minut - Nova polušansa za goste posle kornera, ali nisu se najbolje snašli u petercu Zvezde.

Sjajan transparent preko tribine za Jagodu.

17. minut - Probao je Dabur atraktivno makazicama, ali lopta ide daleko preko prečke. Prvi pokušaj Nemaca na meču.

Utakmica je počela vatrometom izvan stadiona, odmah iza semafora.

6. minut - Izbio je Ben sam ispred golmana gostiju nakon pasa Kange, ali sudija je podigao zastavicu i pokazao ofsajd poziciju. Prvo uzbuđenje na meču!

1. minut - Utakmica je počela.

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Pankov, Milunović, Degenek, Sanogo, Petrović, Kanga, Ben, Spiridonović, Falčineli.

Hofenhajm: Bauman, Skov, Bogarde, Vogt, Nordtveit, Džon, Gajger, Rudi, Gaćinović, Dabur, Klaus.

Fudbaleri Crvene zvezde dočekuju Hofenhajm u utakmici 5. kola grupne faze Lige Evrope, gde im je i bod dovoljan da overe plasman u drugu fazu i 15. evropsko proleće u klupskoj istoriji.

Zvezda je u seriji od tri uzastopne pobede na evro sceni, a novom bi došli u poziciju da se bore za prvo mesto u grupi, plus da se revanširaju nemačkom timu za poraz na startu takmičenja (2:0).

"Ne znam šta da kažem, ja sam realista. Ako treba da dobiješ 3:0, mora da se rizikuje, da se mnogo otvori, svakako idemo na pobedu, iz organizovane igre. Fudbal je čudna igra, nikad ne znaš kako će da se namesti. Bitno je da budemo kompaltni, da pristup 11 momaka i onih sa klupe bude stopostotan, a onda polako, minut po minut", istakao je trener Dejan Stanković na poslednjoj konferenciji za medije.

On je dodao da je pitanje u kakvom će sastavu doći i Hofenhajm.

"Igramo protiv dominantne ekipe u našoj grupi, rezultati to govore, možda oni u Bundesligi imaju malo probelma, ali to nije merilo. Videćemo sa kakvim timom će doći, da li će kalkulisati jer je i njima Bundesliga važna", istakao je Stanković.

Zvezda će opet igrati oslabljena, bez Aleksandra Kataija, Mirka Ivanića, Alekse Vukanovića i Milana Rodića.

Utakmica 5. kola L grupe Lige Evrope između Crvene zvezde i Hofenhajma igra se od 18.55 sati na stadionu "Rajko Mitić".