NIŠLIJE TRIJUMFOVALE NA BANJICI: Radnički prekinuo niz poraza, pobeda Bačke

SUPERLIGA

Fudbaleri Radničkog iz Niša pobedili su danas na gostujućem terenu ekipu Rada sa 1:0, u utakmici 17. kola Super lige Srbije.

Jedini gol na meču postigao je Dušan Stoiljković u 76. minutu.

U 79. minutu utakmice drugi žuti karton dobio je igrač Radničkog Ognjen Bjeličić, pa je ekipa iz Niša do kraja igrala meča sa desetoricom na terenu.

Radnički je prekinuo niz od četiri uzastopna poraza i nalazi se na 11. mestu sa 24 boda, dok je ekipa Rada na 18. poziciji sa 13 osvojenih bodova.

U drugom danas odigranom meču ekipa Bačke je na domaćem terenu, nakon preokreta pobedila Metalac sa 3:1.

Metalac je poveo u 14. minutu, a ekipa Bačke je u nastavku preokrenula golovima, Nikole Žakule u 38. minutu, Dobrivoja Velemira u 53. sa penala i Luke Ratkovića u 60. minutu meča.

Bačkoj je ovo druga pobeda u Super ligi i ujedno i prva od 29. avgusta kada je pobeđena ekipa Voždovca.

Na tabeli Super lige Bačka ima 11 bodova i nalazi se na pretposlednjem mestu, dok je Metalac osmi sa 25 bodova.