KOSTIĆ I JOVIĆ PONOVO TRIJUMFOVALI: Bajern siguran protiv Hofenhajma, preokreti Dortmunda i Ajntrahta! VIDEO

BUNDESLIGA

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su na svom terenu Hofenhajm sa 4:1, u utakmici 19. kola nemačke Bundeslige.

Bajern siguran protiv Hofenhajma, preokreti Ajntrahta i Dortmunda

Golovima Žeroma Boatenga i Tomasa Milera u 32. i 43. minutu Bajern je dobro otvorio meč, ali je Andrej Kramarić samo minut posle drugog gola domaćih smanjio na 2:1 i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Šampion Nemačke je u nastavku meča potvrdio pobedu sa još dva pogotka, a strelci su bili Robert Levandovski u 57. i Serž Gnabri u 63. minutu.

Bajern je prvi na tabeli sa 45 bodova, dok je Hofenhajm na 12. poziciji sa 22 boda.

Fudbaleri Ajntrahta su na svom terenu bili bolji od Herte sa 3:1.

Posle prvog poluvremena bez golova, Herta je povela u 66. minutu preko Kšištofa Pjonteka, ali je samo dva minuta kasnije izjednačio Andre Silva na asistenciju Filipa Kostića. Pobedu Ajntrahtu doneli su Martin Hintereger u 85. i Silva sa penala u 95. minutu.

Ajtraht je sada treći na tabeli sa 33 boda, dok Herta na 14. mestu ima 17 bodova.

Fudbaleri Borusije Dortmund su slavili na svom terenu protiv Augsburga sa 3:1.

Gostujući tim je poveo u desetom minutu golom Andrea Hana, a izjednačenje Dortmundu doneo je Tomas Dilejni u 26. minutu. Prethodno, u 21. minutu Erling Haland nije iskoristio penal.

Džejdon Sančo je u 63. minutu pogodio za vodjstvo Dortmunda, a konačan rezultat je autogolom postavio Feliks Uduohaj u 75. minutu.

Dortmund je trenutno peti na tabeli sa 32 boda, dok je Augsburg 13. sa 22 osvojena boda.

Fudbaleri Union Berlina i Borusije Menhengladbah odigrali su nerešeno 1:1. Union Berlin je poveo golom Robina Knohea u 31. minutu, a bod Menhengladbahu doneo je Alasan Plea u 59. minutu.

Menhengladbah je sedmi na tabeli sa 32 boda, dok je Union Berlin osmi sa tri boda manje.

Istim rezultatom završen je i meč Verdera i Šalkea. Verder je na 11. mestu na bundesligaškoj tabeli sa 22 boda, dok je Šalke poslednji sa samo osam bodova.