ZVEZDA PRETILA ŠAHTJORU: Crveno-beli remizirali u generalnoj probi pred prvenstvene borbe i duel sa Milanom

pripreme

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su odličan meč sa Šahtjorom (0:0) na pripremama u Beleku, što je bila generalna proba za tim trenera Dejana Stankovića pred nastavak Superlige Srbije i dvomeč sa Milanom u šesnaestini finala Lige Evrope.

Zvezda je bila bolji rival za 20 minuta. Propustila je tri velike šanse, dok je Mirko Ivanić pogodio prečku. Šahtjor se potom oslobodio i pretio preko Tetea, ali je Milan Borjan sjajno odbranio na isteku pola sata igre.

Zvezda je do poluvremena mogla do vođstva. Milunović je skočio posle kornera, ali je glavom pogodio pravo u Pjatova.

Najbolju priliku u drugom delu propustio je Falčineli. Gađao je u 69. minutu sa ivice kaznenog prostora, posle dobrog ubacivanja Gajića, ali je odlično odbranio mladi golman Šahtjora Trubin.

Deset minuta kasnije, tajson je bio u prilici, ali je Borjan još jednom bio na visini zadatka.