LALE UPISALE TRI BODA: Pobede Vojvodine i Čukaričkog, Novi Pazar ubedljiv

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Vojvodine pobedili su danas na svom terenu ekipu Inđije sa 2:1, u utakmici 28. kola Super lige Srbije.

Ekipa Nenada Lalatovića povela je u 17. minutu golom Arandjela Stojkovića sa penala, a samo minut kasnije u strelce se upisao i Veljko Simić posle greške igrača Inđije.

Inđija je tek u 93. minutu uspela da stigne do gola, a strelac je bio Bastajić sa bele tačke. Prethodno je rukom u kaznenom prostoru igrao Kovačević.

Vojvodina je upisala 17. pobedu u domaćem šampionata i treća je na tabeli sa 57 bodova, dok je Indjija na 17. poziciji sa 26 bodova.

Fudbaleri Čukaričkog slavili su protiv Mačve u gostima sa 2:1.

Mitar Ergelaš je u 14. minutu doneo vodjstvo Čukaričkom pogotkom glavom, izjednačio je Aleksandar Djoković u 30. minutu, a konačan rezultat postavio je Marko Rakonjac u 72. minutu.

Ekipa s Banovog brda je četvrta na tabeli sa 55 bodova, dok je Mačva pretposlednja sa 20 osvojenih bodova.

Fudbaleri Rada pobedili su na Banjici ekipu Radnika iz Surdulice sa 2:0, golovima Luke Gojkovića i Andrije Kaludjeroviča u 31, odnosno 67. minutu.

Rad je trenutno na 15. poziciji na tabeli sa 30 bodova, dok je Radnik i dalje sedmi sa 42 boda.

Najubedljiviju pobedu ostvario je Novi Pazar koji je na svom terenu bio bolji od Proletera sa 5:0.

Pazar je do svog najubedljivijeg trijumfa u elitnom rangu stigao golovima Danka Kikovića u osmom, Periše Pešukića u 22, Branislava Tomića u 28, Almira Aganspahića u 52. i Dušana Stoiljkovića u 54. minutu.

Proleter je osmi na tabeli sa 42 boda, dok je Pazar na 13. poziciji sa 33 boda.