JILMAZ UBRAO LALE: Turska iznenadila Holandiju na startu kvalifikacija

kvalifikacije

Fudbalska reprezentacija Turske načinila je veliko iznenađenje pobedom protiv Holandije u Istanbulu 4:2 u prvom meču kvalifikacione grupe G za odlazak na Mundijal.

Junak pobede je prekaljeni napadač Lila Burak Jilmaz, strelac het-trika. Ikona turskog fudbala je svoju reprezentaciju doveo u vođstvo već u 15. minutu kada je na asistenciju Hakana Čalhanoglua postigao neobičan gol van ivice šesnaesterca.

Isti fudbaler je u 34. minutu bio precizan sa penala doveviši svoj tim do prednosti od 2:0 sa kojom se i otišlo na poluvreme.

U 46. minutu je Čalhanoglu"žabicom" prevario golmana Holandije za ubedljivih 3:0.

Gosti su na gol čekali sve do 75. minuta kada je Dejvi Klasen postigao lep pogodak na asistenciju Memfisa Depaja. Već u narednom napadu "lale" su stigle do novog gola kada se špic Sevilje Luk De Jong sjajno snašao u kaznenom prostoru i postigao pogodak.

Gosti su imali dovoljno vremena za izjednačenje, ali i preokret u finišu, ali je Jilmaz u 81. minutu postavio konačan rezultat sjajnim slobodnim udarcem.