GOLEADA NA BANOVOM BRDU: Čukarički deklasirao Spartak

Superliga Srbije

Fudbaleri Čukaričkog pobedili su večeras Spartak sa 5:1, u 29. kolu Super lige Srbije.

"Brđani" su poveli u osmom minutu golom Đorđa Jovanovića, da bi nekadašnji fudbaler Partizana udvostručio prednost svoje ekipe drugim golom u 30. minutu susreta.

Nadu Subotičanima da bi mogli izbeći poraz na Banovom brdu dao je Noboru Šimura u poslednjem napadu u prvom poluvremenu, ali je u nastavku ubrzo postalo jasno da će Čuka osvojiti čitav plen.

Već u drugom minutu drugog dela igre Milan Savić uvećao je prednost "brđana", sedam minuta kasnije pogodio je i Strahinja Tanasijević, da bi Savić u 58. minutu postavio konačnih 5:1.

Trijumf nad "golubovima" približio je Čukarički ka tome da obezbedi učešće u evropskim takmičenjima naredne sezone, Beograđani se nalaze na četvrtom mestu Superlige Srbije sa 58 bodova, 13 više od prvog pratioca TSC iz Bačke Topole.

Spartak je četiri utakmice bez trijumfa i šesti je u srpskom prvenstvu sa 44 boda.