ZVEZDA SLAVILA U KRUŠEVCU PRED VEČITI DERBI: Raspucani crveno-beli srušili Napredak (VIDEO)

SUPERLIGA

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su nad Napretkom sa 4:1 u 29. kolu Superlige Srbije.

Strelci za crveno-bele bili su Aleksandar Katai sa penala u 21. minutu, Dijego Falčineli (25), El Fardu Ben (71) i Milan Pavkov u 76. minutu, dok je jedini gol za domaću ekipu postigao Luka Milunović u 72. minutu meča.

Ovim trijumfom izbranici Dejana Stankovića napravili su dobru uvertiru pred večiti derbi sa Partizanom, koji je na programu u sredu na stadionu "Rajko Mitić" od 18 sati.

Zvezda je na prvom mestu na tabeli Superlige sa 83 boda.

2. POLUVREME

90. minut - Kraj meča! Napredak - Crvena zvezda 1:4

76. minut - GOL! I Milan Pavkov se upisuje u strelce! Samo što je ušao u igru - odmah je pogodio mrežu!

74. minut - Izmena u Zvezdi: umesto Dijega Falćinelija igraće Milan Pavkov

73. minut - GOL! Luka Milunović smanjuje prednost crveno-belih

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde koristi udarac Marinkovića i sjajnim udarcem matira Borjana!

71. minut - GOL! Ben pogađa za 3:0

Falko je šutirao slobodan udarac, dok je odbrana domaćeg tima "zaboravila" na Bena koji sa samo nekoliko metara pogađa za 3:0

69. minut - Izmene u Zvezdi: Filipo Falko i Slavoljub Srnić ulaze u igru, a Željko Gavrić i Mirko Ivanić odlaze na klupu

62. minut - Izmena u Napretku: na terenu je Luka Milunović umesto Miloševa, dok Kočića menja Melunović

58. minut - Šansa za Napredak! Kostić je centrirao, Milošev je uputio udarac, ali je čuvar mreže crveno-belih sjajno reagovao

55. minut - Žuti karton za Sprema posle oštrog starta nad Gajićem

50. minut - Kiša pljušti u Kruševcu i dodatno usporava igrače! Za sada bez šansi na obe strane...

18.05 - Počelo je drugo poluvreme!

1. POLUVREME

45. minut - Kraj prvog poluvremena! Zvezda na odmor odlazi sa 2 gola prednosti! Strelci za goste su Katai i Falćineli

40. minut - Gužva pred golom domaćina, Katai je izveo slobodan udarac, Ivanić je uhvatio loptu, iz nekoliko pokušaja šutirao ka golu, ali ništa...

35. minut - Pljusak u Kruševcu je usporio igru...

25. minut - GOL! Falćineli duplira prednost gostujuće ekipe!

Ivanić je šutirao iz velike daljine, a golman Živković je nekako uspeo da odbrani, a odbijenu loptu "dočekao" je Zvezdin Italijan i samo je prosledio u mrežu

21. minut - Katai sa bele tačke donosi prednost Crvenoj zvezdi!

21. minut - PENAL ZA ZVEZDU! Gajić je pogodio Sprema, a sudija nije imao dilemu - odmah je svirao jedanaesterac za goste

15. minut - Još uvek bez uzbuđenja...

11. minut - Za sada gosti kontrolišu igru, ali bez ozbiljnih šansi

5. minut - Katai je sa boka šutirao na gol domaćina, ali je čuvar mreže Napretka bio na visini zadatka.

17.00 - Sudija Jovan Šegrt označio je početak meča!

SASTAVI

NAPREDAK: Živković - Marinković, M. Milovanović, Mršić, Spremo - Zonjić, Kostić - Čečarić, Kočić, Milunović - Bačanin

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Pankov, Degenek, Gajić - Sanogo, Nikolić - Ivanić, Katai, Gavrić - Falčineli

16.10 - U poslednjem susretu Zvezde i Napretka slavili su crveno-beli sa 3:0, uz golove Falčinelija i Ivanića.

Lider šampionata, ekipa Crvene zvezde, u okviru 29. kola Super lige Srbije gostuje u Kruševcu gde će odmeriti snage sa ekipom Napretka.

Napredak se bori za opstanak u Super ligi i svakako će pokušati da pruži snažan otpor lideru šampionata.

Šef stručnog štaba crveno-belih Dejan Stanković ističe da su se igrači vratili iz nacionalnih selekcija zadovoljni i da su se oporavili, kao i da očekuje teško gostovanje.

"Napredak je opasan protivnik i očekuje nas jedno teško gostovanje. Nedostajaće navijači, obično je stadion bio pun i bila je prava fudbalska atmosfera. Oni imaju svoj cilj i svoje planove, a to je borba za srednji deo tabele. Znamo šta nam je činiti i to ponavljam od početka sezone", rekao je Stanković i dodao da je mislima u narednom meču, iako je "večiti derbi" za samo nekoliko dana:

Dejan Stanković

"Ne razmišljam o Partizanu u ovom trenutku. Tako klasifikujemo stvari od početka, imamo prvenstvo i Kup, imali smo evropske utakmice. Nije nijedna utakmica velika ili mala. Igraćemo jedan tvrd meč, ali namestili smo glavu za svaki sledeći duel, a i za ovu utakmicu koja nam donosi tri boda i mir", zaključio je Stanković.

Trener fudbalera Napretka Milan Đuričić rekao je da se njegov tim neće predati u duelu protiv Crvene zvezde.

"Imamo ambicije da pokušamo da pobedimo, ako možemo. U fudbalu je sve moguće, u nadolazećoj smo formi, bilo bi lakše sa navijačima. Očekujem dobru utakmicu, jasno je da je Crvena zvezda favorit, ali sigurno nećemo biti lak zalogaj. Daćemo sve od sebe, a na kraju utakmice ćemo videti koliko je to", rekao je Đuričić.

Kruševački tim sa 29 bodova na svom kontu trenutno zauzima 16. mesto na tabeli, dok su crveno-beli prvi sa 80 bodova.