KATASTROFA ČELSIJA: Prvi poraz Tuhela, Bane ušao pa se povredio, VBA dao pet komada

premijer liga

Fudbaleri Čelsija izgubili su na svom stadionu od ekipe VBA 2:5 (1:2) u 30. kolu Premijer lige, što je prvi poraz Tomasa Tuhela na klupi Čelsija.

Pulišić je postigao pogodak u 27. minutu pošto je naleteo na odbitak posle Alonsovog slobodnjaka, a dva minuta kasnije Tijago Silva je zaradio crveni karton.

U nadoknadi prvog poluvremena Mateus Pereira je postigao dva pogotka i najavio katastrofu Čelsija.

U 63. minutu posle nove prelepe akcije, Robinson je zategao volej pod prečku za 1:3, da bi u 68. VBA izveo najlepši svoj napad ove sezone, Pereira je na kraju asistirao Diani koji pogađa za nedostižnih 1:4.

U 71. minutu Verner je asistirao za Maunta za 2:4, ali to je bilo sve, Čelsi nije imao snage da dođe makar do boda.

U poslednjim trenucima meča VBA je postigao i peti pogodak, strelac je ponovo bio Robinson.

Srpski fudbaler Branisla Ivanović u igru ušao u 24. minutu umesto povređenog O'Šea, ali je potom i sam morao da izađe iz igre, pošto se povredio u 37. minutu.

VBA sada ima 21 bod, sedam manje od Njukasla koji je u sigurnoj zoni. Čelsi je ugrozio svoju četvrtu poziciju, ima 51 bod, Vest Hem ima 49, Totenhem 48, a Liverpul i Everton po 46.