CRNO-BELI SE ISPROMAŠIVALI U ŠAPCU, ALI NA KRAJU IPAK SLAVILI: Partizan posle preokreta savladao veoma raspoloženu Mačvu! VIDEO

SUPERLIGA

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras u gostima Mačvu sa 2:1, u 32. kolu Super lige Srbije.

Povela je Mačva u trećem minutu golom Branislava Kneževića, ali je Partizan do kraja poluvremena uspeo da izjednači rezultat golom Takuma Asana u 43. minutu.

Pobedu Partizanu doneo je Lazar Marković pogotkom 56. minutu.

Partizan je drugi na tabeli sa 80 poena, devet manje i utakmicom više od prvoplasirane Crvene zvezde. Mačva je sa 21 bodom na pretposlednjoj 19. poziciji.

U narednom kolu, Partizan će dočekati Spartak, dok će Mačva gostovati Javoru.

1 / 7 Foto: Starsport

Tok meča:

Kraj meča!

91. minut - Oprobao je šut Urošević, ali sjajna odbrana Gordića.

90. minut - Utakmica je produžena za tri minuta.

88. minut - Žuti karton za Panića, Stanojević je izvršio nekoliko izmena. Na terenu su Jojić, Suma i Jović.

76. minut - Posle duže vremena prilika za Partizan. Stevanović je posle nekoliko finti oprobao šut levom nogom u bliži ugao, ali pogodio je samo spoljni deo mreže.

68. minut - Povukao se Partizan nakon Markovićevog gola. Crno-beli kotrolišu dešavanja na sredini terena, ali igraju bez rizika

63. minut - Oprobao je svoj udarac sada i Filip Holender, ali bez opasnosti po Mačvu!

60. minut - Neoprezno se Aleksandar Miljković zaleteo na Miloša Gordića, a golman Mačve izvukao je deblji kraj nakon sudara!

56. minut - GOOOOOOOL - Partizan je preokrenuo rezultat 10. golom Markovića u sezoni, a posle spektakularne asistencije Bibrasa Natha.

47. minut - Dve šanse za Partizan u nastavku, probali su Stevanović iz prekida i Holender iz kornera, ali ništa. Gordić je zabeležio jubilarnu 10. odbranu na ovom meču.

46. minut - Počeo je drugi deo igre.

45. minut - Okončan je prvi deo igre.

45. minut - Probao je Natho glavom posle centaršuta Markovića, ali nova sjajna dobrana golmana domaćih.

43. minut - GOOOOOOL! Konačno je Partizan probio bedem domaćina, a strelac je Japanac Takuma Asano.

41. minut - Igra se malo smirila nakon nekoliko nestvarnih promašaja na obe strane.

31. minut - Ponovo je izbio Štulić ispred gola Mačve i ponovo je Gordić pokazao kakva je klasa od golmana. Neverovatne odbrane golmana domaćih i prosto je nemoguće da je pao samo jedan gol u dosadašnjem delu meča.

28. minut - Sevnula je kontra Mačve i onda tri nevertovatne odbrane crno-belih. Najpre dva zicera odbranjena od strane Stojkovića, a onda i Zdjelar koji loptu izbacuje sa linje svog gola.

26. minut - Ponovo je probao Natho, sada sa više od 20 metara, ali još jedna sjajna odbrana Gordića.

24. minut - Probao je sa leve strane Natho da iznenadi Gordića koji je ponovo bio na visini zadatka.

21. minut - Sjajna odbrana golmana domaćih koji je odbranio šut Štulića sa linije penala, na pas Asana.

20. minut - Probao je Lazar Pavlović sa ivice šesnaesterca poluvolejem levom nogom posle jednog odbitka, ali lopta je prošla par milimetara od desne stative gola domaćih.

13. minut - Sve opasniji i ofanzivniji je Partizan. Sada su pokušali Natho i Asano, ali je Gordić upisao i petu intervenciju danas! Sjajno izdanje golmana Crvene zvezde koji je na pozajmici u Mačvi.

3. minut - GOOOOOL! Kakav šok u Špacu. Domaći su poveli već na startu meča preko Kneževića.

1. minut - Utakmica u Šapcu je počela.

Sastavi:

Mačva: Gordić - Pejović, M. Mijailović, Kočar, Subotić - O. Mijailović, Knežević - Mhajlović, Adamović, Ćirković - Ortiz. (predviđeni sastav)

Partizan: Stojković - Miljković, Vujačić, Ostojić, Urošević - Zdjelar - Pavlović, Asano, Natho, L. Marković - Štulić.

Partizan, Mačva

Trener fudbalera Partizana Aleksandar Stanojević rekao je da njegova ekipa sa jasnim ciljem ide na utakmicu sa Mačvom.

"Imamo način igre sa kojim želimo da nastavimo. Sa jasnim ciljem idemo u Šabac", rekao je Stanojević na konferenciji za novinare.

Partizan će sutra od 18.05 igrati protiv Mačve u Šapcu, u 32. kolu Super lige Srbije.

Stanojević je naveo da Partizan zna šta mu je potrebno da bi naredne sezone bio na višem nivou.

"Sve utakmice sa jačim protivnicima daju jasne slike šta je potrebno za neke više ciljeve. Nama je sve jasno, znamo šta nam je potrebno. Klub zna, ide u tom pravcu, razvija se u pozitivnom smeru", kazao je Stanojević.

Trener Partizana je naveo da će davati šansu mladjim igračima do kraja prvenstva, a da od njih samih zavisi ko će, kada i koliku šansu dobiti.