Karioke slavile u Stokholmu, Kapelo remizirao u Moskvi

Prijateljske utakmice

BEOGRAD- Fudbalska reprezentacija Brazila savladala je u prijateljskoj utakmici u Stokholmu domaću selekciju Švedske sa 3:0 (1:0).

To je bio poslednji meč na stadionu Rasunda, gde je odigrano finale prvenstva sveta 1958. godine između Švedske i Brazila, a koji će uskoro biti srušen. Nekoliko igrača sa te utakmice, među kojima i legendarni Pele, bili su počasni gosti na susretu dva nacionalna tima.

Pogotke za Brazilce postigli su Leandro Damijao u 32. i Pato u 84. i 86. minutu iz penala.

U Moskvi su repezentacije Rusije i Obale Slonovače igrale nerešeno 1:1 u prijateljskoj utakmici na kojoj je debotovao novi ruski selektor Fabio Kapelo.

Strelci su bili Džagojev u 55. za Rusiju, a Gradel u 77. minutu za Obalu Slonovače.