CRNO-BELI SLAVILI UZ DVA GOLA GLAVOM: Partizan bolji od Čukaričkog, Šćekić posle 19 sekundi zatresao mrežu VIDEO

Superliga Srbije

Fudbaleri Partizana su u derbiju 36. kola Superlige Srbije savladali Čukarički 2:0 (1:0).

Prvi gol na ovom meču videli smo već u 19. sekundi utakmice.Tada je Urošević prošao po levoj strani, centrirao,Šćekić je bio na pravom mestu i pogodio na sjajan način, doveo je Partizan u prednost.

Nakon toga bez mnogo šansi do kraja poluvremena, vredna pomena jeste prilika za Miljkovića koji je šutirao preko gola, Čukarički na drugoj strani skoro i da nije pretio.

U nastavku velika šansa za Čukarički, neverovatno je kako lopta nije ušla u Stojkovićev gol nakon što je golman Partizana napustio gol liniju, a Miladin Stevanović se nije najbolje snašao na pola metra od stative. Zasmetao mu je i Lutovac.

Ulazak u igru Lazara Markovića je dodatno probudio Partizan, a zanimljivo da smo prvi korner videli tek u 80. minutu. Izveo ga je Jojić, lopta je došla na drugoj strani do pomenutog Markovića koji centrira Vujačiću, 0:2.

Do kraja utakmice beležimo i pokušaj Uroševića koji je mogao da reši sve dileme na ovom meču.

Drugo poluvreme

90+3. minut .- Kraj utakmice

88. minut - Još jedan udarac Partizana glavom. Ovog puta iz igre, centrirao je Miljković, a probao Lazar Marković da matira Brđane. Nije bio dovoljno jak udarac,golman Petrović je odbranio

87. minut - Čukarički će sa igračem manje odigrati poslednje minute jer se povredio Marko Docić i izašao je iz igre, a Brđani su ispucali sve izmene

85. minut - Umalo het-trik Partizana glavom! Korner je izveo Lazar Marković, lopta je pala na peterac gde se ubacio Urošević, šutirao je glavom, ali zamalo pored gola

80. minut - GOOOOOOOL 0:2, Vujačić! Posle prvog kornera na meču, Lazar Markoić je ubacio loptu, koju je Vujačić sproveo u mrežu

72. minut - Utakmica je u nastavku dobila na tempu, domaći su opasniji

63. minut - Docić je poslao perfektnu loptu na drugu stativu, Miladin Stevanović nije uspeo da je "ugura" sa gol linije! Gol-aut za Stojkovića!

55. minut - Docić je pokušao sa solidne udaljenosti da ugrozi Stojkovića, ali je lopta pogodila nekoga i golman Partizana je lako ukrotio

53. minut - Nova dobra šansa za Čukarički, srušen je Mijailović, Docić je pokušao da šutira direktno na gol iz slobodnog udarca, ali je "patosirao" Igora Vujačića u živom zidu!

49. minut - Sevnula je kontra Čukaričkog nakon što je Miloš Jojić izgubio loptu na sredini terena, ali je Kovačev loš završni pas bio loš

46. minut - Utakmica je nastavljena

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

43. minut - Jojić je ubacivanjem lopte tražio Uroševića, bez opasnosti po gol Čukaričkog

37. minut - Ofazniva Čukaričkog pred kraj prvog poluvremena, puca odbrana Partizana po desnoj strani, ali za sada Stevanović i Kovač nisu uspeli da nađu upotrebljive centaršteve

34. minut - Odličan prodor Miladina Stevanovića po desnom boku, zavrnuo je loptu na peterac, gde je Jojić nespretno zahvatio loptu, koja je završila u rukama Stojkovića

25. minut - Imao je Holender 40 metara prostora ispred sebe, vukao je loptu, ostao bez rešenje i zakucao se u dvojicu štopera Čukaričkog

24. minut - Partizan ima inicijativu, igra se veoma brzo

11. minut - Probali su domaći da kombinuju na ivici šesnaesterca Partizana, ali je Marković otklonio bilo kakvu opasnost 5. minut - Lukav pokušaj domaćih iz prekida, centaršut Docića nizak ka prvoj stativi, probao je Pantić da šutira, ali je izblokiran

3. minut - Opet prekid i pokušaj Vujačića bez promene rezultata

1. minut - GOOOOOOL 0:1, Šćekić! Prošlo je 19 sekundi kada je Urošević ubacio loptu, a Šćekić pobegao čuvarima i zatresao mrežu

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

Čukarički: Petrović – Stevanović, Šapić, Drezgić, Kamenović – Docić, Mijailović – Pantić, Kovač, Kajević – Jovanović. Trener: Dušan Đorđević.

Partizan: Stojković – Miljković, S. Marković, Vujačić, Urošević – Zdjelar, Šćekić – Jojić, Natho, Jović – Holender. Trener: Aleksandar Stanojević.

Sastavi

Mečevi ovih rivala uvek su izuzetno kvalitetni i zanimljivi, pa nema razloga da tako ne bude i ovoga puta kada nema rezultatskog pritiska.

Domaćini su tokom aktuelne sezone zabeležili dvadeset pobeda, uz osam remija i sedam poraza, pa sa 68 bodova na svom kontu trenutno zauzimaju 3. mesto na tabeli.

U prethodnom kolu su kao gosti poraženi u duelu sa ekipom Napretka, a rezultat je bio 1:0.

Gosti su tokom aktuelne sezone zabeležili dvadeset devet pobeda, uz dva remija i četiri poraza, pa sa 89 bodova na svom kontu trenutno zauzimaju 2. mesto na tabeli. U prethodnom kolu su kao domaćini zabeležili pobedu u duelu sa ekipom TSC-a, a rezultat je bio 3:1.

Prethodni duel ovih rivala odigran u prvom delu sezone u Humskoj završen je trijumfom ekipe Partizana, a rezultat je bio 1:0. Jedini pogodak je tada postigao mladi Nikola Štulić u 86. minutu susreta.

Prvotimac domaćeg tima Miladin Stevanović ističe da su mečevi sa Partizanom uvek bitne i zanimljive, kao i da će njegov tim kao i uvek ići na pobedu:

’’Ispostavilo se da utakmica nema rezultatski značaj, ali nikad utakmice protiv Partizana ne mogu da budu nebitne. Oni će se sigurno spremati za finale Kupa Srbije sa Crvenom zvezdom i borbu za taj trofej. Uvek su utakmice protiv večitih rivala vrlo kvalitetne, uglavnom ima i dosta golova. Takav slučaj doduše nije bio prošli put, kad je Partizan u Humskoj gol za pobedu postigao u finišu meča. Svakako očekujem zanimljiv meč, u kojem ćemo svi na terenu uživati, kao i publika pokraj malih ekrana. Imamo dosta iskustava u duelima protiv Partizana, bilo je svakakvih rezultata, pobeđivali smo, gubili, igrali nerešeno. I sada je sve moguće, ali nema dileme da će Čukarički ići na pobedu, baš kao i u svakoj utakmici do sada.’’

Šef stručnog štaba gostujućeg tima Aleksandar Stanojević ističe da ’’brđani’’ imaju respektabilan tim sa puno mladih i talentovanih igrača i da to pokazuje i pozicija na tabeli:

’’Igramo protiv trećeplasirane ekipe, želimo da nastavimo niz. Poštujemo Čukarički, visoko su kotirani duže vreme, na trećem ili četvrtom mestu. Sećamo se prethodne utakmice na našem stadionu, kada smo u poslednjem minutu dobili utakmicu. Od tada smo podigli formu, biće dobra utakmica na Banovom brdu. Suma već duže vreme ne trenira, nije u ritmu, ali do finala Kupa Srbije će sigurno biti. Videćemo da li će biti sutra u konkurenciji, posle današnjeg treninga. Marković je bio kraće van stroja, ali biće spreman za Kup.Čukarički ima respektabilan tim, ne znam da li će Pantić igrati, ima dosta dobrih, pogotovo mladih igrača.’’

Derbi susret između Čukaričkog i Partizana igra se sa početkom u 16:40 časova.