ATALANTA IDE KA LIGI ŠAMPIONA: Sedam golova u pobedi protiv Parme, tri boda za Klajari, remi Verone i Torina

SERIJA A

Fudbaleri Atalante pobedili su na gostovanju ekipu Parme sa 5:2, u meču 35. kola italijanske Serije A.Gosti su poveli golom Ruslana Malinovskog u 12. minutu, a Mateo Pesina u 52. i Luis Murijel u 77. minutu su povećali rezultat.

Huan Brunet je minut kasnije postigao prvi gol za Parmu, da bi gosti drugim golom Murijela u 86. minutu ponovo došli do tri gola prednosti.

U 88. minutu Simon Zom je smanjio prednost Atalante, a Aleksej Mirančuk je golom u trećem minutu nadoknade postavio konačnih 5:2.

Atalanta je druga na tabeli Serije A sa 72 boda, dok je Parma ranije ispala iz lige, i nalazi se na 19. mestu sa 20 bodova.

Verona i Torino odigrali su nerešeno 1:1.

Mergim Vojvoda je u 85. minutu doveo Torino u vodstvo, a bod domaćoj ekipi doneo je Federiko Dimarko u 89. minutu.

Ivan Ilić i Darko Lazović odigrali su ceo meč za ekipu Verone, dok je Saša Lukić za Torino igrao od 58. minuta.

Verona je 10. sa 43 boda, a Torino je 15. na tabeli Serije A sa 35 bodova.

Kaljari je na gostovanju savladao Benevento sa 3:1.

Haralambos Likojanis je već u prvom minutu doveo Kaljari u vodstvo, da bi Djanluka Lapadula u 16. minutu izjednačio rezultat.

Gosti su do pobede došli golovima Leonarda Pavoletija u 64. i Žoaa Pedra u trećem minutu nadoknade.

Kaljari je na 16. mestu prvenstva sa 35 bodova, dok je Benevento na 18. mestu sa 31 bodom, i nalazi se u zoni ispadanja.