ZVEZDA NA KORAK OD SVETSKOG REKORDA: Crveno-beli protutnjali Bačkom i ubedljivo savladali davno prežaljenog domaćina! VIDEO

SUPERLIGA

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas Bačku u gostima sa 5:0, u 37. kolu Super lige Srbije.

Dvostruki strelac bio je Željko Gavrić, u 24. i 36. minutu, a golove su još dali Milan Pavkov u 15, Njegoš Petrović u 32. i Mirko Ivanić u 86.

Zvezda je prethodno još odbranila titulu šampiona. Zauzima prvo mesto na tabeli sa 105 bodova.

Bačka je ubedljivo poslednja u srpskom prvenstvu sa 16 bodova.

1 / 6 Foto: Starsport

Tok meča:

Kraj!

86. minut - GOOOOOOL! Mirko Ivanić pogađa i postiže prvi pogodak u drugom delu igre. 109. pogodak Zvezde ove sezone u Superligi.

85. minut - Probao je Katai iz poluvoleja, ali pogodio je pravo u Milojevića. Zvezda napada li je to jalovo.

80. minut - Probao je Eskić posle kontre, ali neprecizan šut i pala je u vodu sjajna šansa domaćih.

78. minut - Izbio je Katai sam ispred Milojevića, probao da ga lobuje, ali lopta ide daleko preko prečke domaćina.

76. minut - Probao je Ivanić iz okreta desnom sa nekih 18 metara, ali lopta prolazi tik pored leve stative gola domaćih.

74. minut - Probao je Gavrić, odbranio je Milojević, lopta se odlbila do Falćinelija koji je probao na prvu, ali preprečio se jedan igrač domaćih i loptu prosledio u aut.

72. minut - Probao je glavom Pankov posle prekida, ali dosta je to bilo neprecizno.

64. minut - Dijego Falčineli menja Milana Pavkova. Pre njega na teren su ušli Ben i Katai.

Zvezda

59. minut - Probao je Katai sa ivice šesnaesterca, ali lopta prolazi tik pored leve stative gola Milojevića.

55. minut - Pavkov "tuče" direktno u Milojevića. Bila je to odlična prilika za Zvezdu.

52. minut - Napada Zvezda, juri se taj rekord Partizana, ali nema konkretne prilike za gol.

46. minut - Počeo je drugi deo igre.

45. minut - Završeno je prvo poluvreme u Bačkoj!

36. minut - GOOOOOOOL! Ponovo je pogodio Gavrić, odbrana domaćih se potpuno raspala. Rekord Zvezde u ovoj sezoni je šest pogodaka na utakmicu, u pitanju su utakmice za Zlatiborom i Voždovcem. Novu asistenciju upisao je Kanga.

32. minut - GOOOOOOOL! Sjajan šut Pegtrovića koji je sa više od 20 metara zatresao mrežu domaćih. Prvi gol Petrovića u domaćem prvenstvu.

25. minut - GOOOOOOL! Posle greške Eskića uzeo je Kanga loptu i dodao do Gavrića kome nije bilo teško da savlada golmana domaćih i duplira prednost svoje ekipe. Ovo je sedmi pogodak Gavrića u ligi.

22. minut - Prva prilika za domaće na meču. Probao je Ratković glavom posle centaršuta, ali dosta je to bilo neprecizno.

15. minut - GOOOOOOL! Zvezda vodi u Bačkoj golom Milana Pavkova kome je ovo treći uzastopni pogodak u isto toliko mečeva.

6. minut - Zvezda ima inicijativu. Napadi idu najviše po boku, ali fudbaleri Bačke uspevaju da se odbrane.

1. minut - Utakmica je počela.

Zvezda

Sastavi:

Bačka: Milojević, Parađina, Stojanović, Nedeljković, Aleksić, Eskić, Njamculović, Ratković, Mihailović, Mijatović, Zličić.

Crvena zvezda: Popović, Srnić, Degenek, Pankov, Gobeljić, Petrović, Kanga, Nikolić, Gavrić, Vukanović, Pavkov.

Za fudbalere je najveća motivacija što nose dres Crvene zvezde. Što se rekorda tiče, sve što uspemo da "donesemo kući" ćemo rado prihvatiti, rekao je trener fudbalera Crvene zvezde Dejan Stanković uoči gostovanja Bačkoj u 37. kolu Superlige.

Zvezda bi pobedama nad Bačkom, a potom i Metalcem u poslednjem kolu postavila svetski rekord u broju osvojenih bodova u jednoj sezoni.

"Želimo da budemo pravi, igramo dobar fudbal i nastojimo da je koncentracija uvek prisutna. Sve ono dodatno će nam dobro doći", rekao je Stanković za klupsku TV.

Prema njegovim rečima, svi igrači su mu na raspolaganju.

"Radimo predano, što zbog završetka sezone, što zbog plana i programa, jer hoćemo da na odmor odemo sa zdravom snagom i da kada se igrači vrate, ipak ostane još benzina u nogama. Ne želim da budemo prazni na startu sledeće sezone", istakao je Stanković.

Utakmica između Bačke i Crvene zvezde igra se sutra od 18.05 sati.