RAD SEDMICOM PONIZIO MAČVU: Proleter petardom do opstanka, remi u Gornjem Milanovcu

Superliga Srbije

Fudbaleri Rada i Proletera ostvarili su najubedljivije pobede u sezoni u mečevima za opstanak u Superligi

Rad je na Banjici ponizio Mačvu i slavio sa 7:1 (4:0)!

Andrija Kaluđerovićje bio najraspoloženiji, postigao je dva gola na Banjcici, po jedan su dodali Stanisavljević, Tučević, Novaković i Mladenović.

Pored Rada izuzetno efikasan je bio Proleter koji je na gostovanju Inđiji osvojio bodove opstanka! Novosađani su slavili sa 5:0, a pitanje pobednika bilo je rešeno već nakon prvih 45 minuta.

Poveli su preko Viktora Živojinocića već u sedmom minutu, a isti igrač je postavio i konačan rezultat u 65. sa bele tačke. Pored mladog napadača Proletera u strelce su se upisivali Leandro, Ilić i Knežević.

Najzanimljivije je bilo u Gornjem Milanovcu gde su Metalac i Novi Pazar podelili bodove 1:1(1:0).

Imala je ekipa trenera Žarka Lazetića prednost sve do 71. minuta kada je Tomić doneo bod Novom Pazaru u borbi za opstanak. Kurir sport