AUSTRIJA SLAVI SRBINA: Arnautović strelac u pobedi Austrije nad Severnom Makedonijom VIDEO

GRUPA C

Fudbaleri Austrije savladali su Severnu Makedoniju 3:1 (1:1) u meču C grupe na Evropskom prvenstvu

Austrijanci su došli do vođstva u 18. minutu golom Štefana Lajnera posle izvanredne asistencije Marsela Zabicera.

Vezista Red Bul Lajpciga je poslao izuzetan pas u kazneni prostor Makedonaca, a Lajner je odlično reagovao i doveo Austriju do prednosti.

Samo nekoliko minuta kasnije Zabicer je ponovo stavio na muke odbranu rivala, ali je ovaj put golman Dimitrijevski uspeo da ukroti pokušaj Kalajdžića.

Makedonci su do izjednačenja došli u 28. minutu kada je iskusni Goran Pandev postigao istorijski gol za ovu selekciju.

Veteran je to učinio nakon kardinalne greške odbrane Austrije i konfuzne reakcije rivala.

Sa ovim rezultatom se otišlo na odmor, a prvo veće uzbuđenje pred golom Austrijanaca viđeno je u 63. minutu, kada se Pandev ponovo našao u prilici, ali ovaj put je imao daleko teži zadatak.

Već u narednom napadu Dimitrijevski je odbranio udarac glavom Gregoriča, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Do novog gola ipak je sitgla Austrija u 78. minutu golom Gregoriča na centaršut kapitena Davida Alabe sa leve strane.

Napadač Augzburga se lepo snašao na prvoj stativi i savladao ovog popodneva u Bukureštu sjajnog Dimitrijevskog.

Tačku na meč stavio je Marko Arnautović u 90. minutu, koji je na veoma emotivan način proslavio pogodak protiv naših južnih susreta.

Napadač srpskog porekla je rutinski pogodio mrežu Makedonaca i ugasio i poslednju nadu Makedoncima da će doći do pozitivnog rezultata.

Drugo poluvreme

90+3. minut - Kraj utakmice

89. minut - GOOOOOOOL 3:1 - Arnautović! Akcija iz auta, smušena reakcija odbrane Makedonije, to je iskoristio Arnautović. Izbio je sam pred Dimitrijevskog i rutinski ga savladao

79. minut - Fudbaler Austrije je posle gola poslao poruku Kristijanu Eriksenu: - Ostani jak, pisalo je na majici

78. minut - GOOOOOOOOL 2:1, Gregorič! Alaba je centrirao, a golman zakasnio sa intervencijom

75. minut - Malo je opao tempo igre

64. minut - Odmah je uzvratila Austrija. Centaršut sa leve strane, Gregorič je zakačio glavom, ali je Dimitrijevski fantastično interevenisao i praktično izvadio loptu iz gola

63. minut - Velika šansa za Makedoniju! Sjajan pas ka Nikolovu, koji je pobegao odbrani rivala, ali ga je Bahman zaustavio. Odbitak je pokupio Pandev i vrlo ambiciozno pokušao, ali je leđima okrenut ka golu loptu poslao preko prečke

58. minut - Selektor Austrije je odlučio da napravi dvostruku izmenu. Mihael Gregorič menja Baumgartnera, dok je na teren ušao i bivši napadač Vest Hema Marko Arnautović. Zamenio je Sašu Kalajdžića u špicu 56. minut - Posle kraće inicijative Austrije i novog centaršuta, golman Makedonije Dimitrijevski je uspeo da uhvati loptu, ali je potom pao na zemlju i požalio se na povredu. Ukazuje mu se lekarska pomoć. Nezgodno se sudario sa protivničkim igračem par minuta kasnije, ali se čini da će moći da nastavi utakmicu

50. minut - Krenuli su i jedni i drugi agresivno od starta drugog dela, ali još uvek nema izglednijih prilika

46. minut - U timu Austrije u nastavku nema Dragovića, koji se povredio u 43. minutu, kada je startovao Trajkovski

46. minut - Utakmica je nastavljena

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

37. minut - Makedonci su testirali udarac iz daljine, ali je Ristovski bio poprilično neprecizan

28. minut - GOOOOOOOOL 1:1 Pandev! Austrijanci su se spetljali, golman Bahman je ispustio loptu koja je bukvalno legla na nogu Goranu Pandevu, a ovaj je samo prosledio loptu u praznu mrežu

26. minut - Neprijatno je bilo u kaznenom prostoru Austrije posle centaršuta Alioskog, lopta je pala na zemlju, ali je sudija Ekberg svirao faul u napadu

20. minut - Još jednom plejmejkerske sposobnosti demonstrira Marsel Zabicer. Ovoga puta je meta bio Kalajdžić, ali mu je Dimitrijevski zaustavio udarac iz neposredne blizine

18. minut - GOOOOL 1:0, Lajner! Zabicer je dijagonalom pronašao Lajmera na drugoj stativi, a ovaj io izuzetno snalažljiv i pogodio dalji ugao

14. minut - Glavni sudija, Andreas Ekberg iz Švedske pustio je nešto oštriju igru i za sada ne sankcioniše veliki broj evidentnih prekršaja. I dalje se uglavnom ide na sredini terena, a Makedonci su usporili igru

12. minut - Retki su izleti Makedonije na protvničku polovinu u uvodnih desetak minuta, ali za sada izabranici selektora Igora Angelovskog defanzivno savršeno stoje

3. minut - Lopta je od starta u nogama fudbalera Austrije

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

Austrija: Bakman – Lajner, Dragović, Hintereger, Ulmer – Baumgartner, Lajmer, Šlager, Alaba – Sabicer – Kalajdžić.

Severna Makedonija: Dimitrievski – Nikolov, Ristovski, Velkovski, Musliu, Alioski – Bardi, Ademi, Elmas – Trajkovski, Pandev.

Sastavi

Jedan od mečeva Eura koji ovdašnjim ljubiteljima fudbala privlači pažnju svakako će biti duel komšija Makedonaca i Austrijanaca.

Severna Makedonija je već ispisala istoriju svojim prvim plasmanom na kontinentalnu smotru, tako da nemaju šta da izgube. Predvodiće ih najveća zvezda makedonskog fudbala, 38-godišnji Goran Pandev, ali i prvi igrač s prostora bivše Jugoslavije koji je postigao sto golova u Seriji A.

Tu su i nekadašnji prvotimci Crvene zvezde Daniel Avramovski i Ivan Tričkovski.

Jako oružje Austrije je fudbaler srpskog porekla Marko Arnautović, koji je sa 26 golova najbolji strelac zemlje, dok su se u poslednje vreme napadu Austrije pridružili i Saša Kalajdžić, sa postignuta tri pogotka na prvih pet mečeva za nacionalni tim, kao i Aleksandar Dragović, pojačanje Crvene zvezde. Tu je i David Alaba, defanzivac Bajerna iz Minhena.

Meč se igra od 18.00 časova u Bukureštu u okviru grupe C.