RUSIJA SLAVILA U SANKT PETERBURGU: Zbornaja upisala prvi trijumf, Fincima VAR poništio gol (FOTO)

EURO 2020

Fudbaleri Rusije slavili su nad Finskom sa 1:0 u meču 2. kola Grupe B Evropskog prvenstva.

Meč je od samog starta bio uzbudljiv, Finska je golom Pohjanpala povela, ali je VAR pokazao - ofsajd!

U nastavku igre viđene su šanse kao na traci, Finci i Rusi su publici u Sankt Peterburgu priredili pravi fudbalski spektakl, a golovi su sve vreme "visili" u vazduhu.

Međutim, tek u nadoknadi prvog poluvremena Rusija je uspela da zatrese mrežu. Mirančuk je majstorijom doveo Ruse u prednost, i na kraju će se ispostaviti - postavio konačan rezultat.

Drugo poluvreme je takođe obilovao sjajnim potezima, Rusi su napadali, Finci uzvraćali istom merom, samo nije bilo golova.

Od 18.00 na teren će izaći fudbaleri Turske i Velsa u Bakuu, dok program od 21.00 u Rimu završavaju Italija i Švajcarska.

2. poluvreme

88. minut - Prilika za Finsku! Arajurija pokušava glavom , ali lopta odlazi u gol aut

83. minut - Finci prelaze na formaciju 4-4-2

Finska

72. minut - Dzjuba u ogromnoj šansi, ali usledila je fenomenalna odbrana Hradeckog

66. minut - Finci igraju sve ofanzivnije...

58. minut - Šanse se ređaju kao na traci, Finci na svaki napad Rusa uzvrate istom merom. Sjajan meč!

53. minut - Timo Puki opet preti! Sve opasniji napadi Rusije...

49. minut - Puki je bio u velikoj šansi, ali je promašio

16.05 - Počelo je drugo poluvreme!

1. poluvreme

45+2. MINUT - GOLLLLL! Mirančuk je strelac!

40. minut - Obe ekipe su usporile tempo igre

34. minut - Još jedan žuti karton na meču - ovog puta za Rusa Ozdoeva

25. minut - Izmena u selekciji Rusije! Fernandeš nezgodno pao i povredio se, umesto njega na terenu je Vjačeslav Karavajev

Mario Fernandez, Mario Fernandeš

22. minut - Žuti karton za Kamaru

20. minut - Veliki prilika za Finsku, Pohjanpalo je pobegao odbrani, ali je njegov šut izblokiran

Finska

18. minut - Velika greška odbrane Finske, zamalo da Rusi povedu...

14. minut - Rusi pogađaju stativu!

6. minut - Odličan početak meča! Sada Rusi prete pred golom Finske, ali ništa od realizacije

4. minut - VAR kaže da je bio OFSAJD! Ipak ostaje 0:0

3. minut - GOL! Pohjanpalo pogađa mrežu Zbornaje! Finska vodi 1:0

Finska, FR Finske

15.00 - Meč je počeo!

14.45 - Fudbaleri Finske su na teren izašli u majicma na kojima su bile ispisane reči podrške Kristijanu Eriksenu.

"Brz oporavak Kristijan", stajalo je na majicama.

Finska

Meč Finske i Rusije zakazan je za 15 časova u Sankt Peterburgu.

SASTAVI

FINSKA: Hradecki - Raitala, Toivio, Arajuri, O'Šonesi, Uronen - Lod, Sparv, Kamara - Pohjanpalo, Puki

RUSIJA: Šunin - Mario Fernandes, Semenov, Džikija, Karavaev - Barinov, Ozdoev - Zobnin, Mirančuk, Golovin - Dzjuba

14.28 - Navijači Rusije i Finske okupirali Gasprom Arenu u Sankt Peterburgu

navijači Rusije
navijači Finske

Finci u toj grupi imaju tri boda posle pobede nad Danskom od 1:0, dok je Rusija u prvom meču poražena od Belgije sa 3:0.

Ukoliko savladaju domaću selekciju Finska će osigurati nastavak takmičenja i nastaviti trend iz 2016. kada su četiri od pet debitanata izborili eliminacionu fazu.

Finska

Sa druge strane "Zbornaja" je u prvom kolu pretpela poraz i sada želi da dođe u situaciju da ima šanse za mesto među 16 najboljih, odnosno da ponovi priču iz 2018. kada je na Svetskom prvenstvu, na kojem je bila domaćin, došla do eliminacione faze.