AZAR I DE BRUJNE POKRENULI ĐAVOLE: Belgija posle preokreta savladala Dansku u Kopenhagenu! Sve u znaku ERIKSENA! VIDEO

euro 2020

U drugom meču 2. kola grupe B u Kopenhagenu Belgija je savladala Dansku sa 2:1

Danska je povela pogotkom Jusufa Poulsena u drugom minutu, ali je Belgija preokrenula rezultat u drugom poluvremenu golovima Torgana Azara u 55. i Kevina de Brujnea u 70. minutu.

Belgija sada ima šest bodova, Rusija i Finska imaju po tri, dok je Danska bez bodova.

Reprezentacija Danske je u prvom poluvremenu u potpunosti nadigrala Belgiju, ali je uspela da postigne samo jedan gol i to već u drugom minutu.

Džejson Denajer je pogrešio, njegov pas je presekao Pjer-Emil Hojbjerg i proigrao Poulsena koji je pogodio za iznenadjujući početak utakmice.

Na početku drugog poluvremena u igru su ušli Kevin de Brujne i Eden Azar i potpuno se promenila slika na Parkenu.

Belgija je odmah zaigrala bolje i izjednačila u 55. minutu. Romelu Lukaku je oduzeo loptu Janiku Vestergoru, dodao je do De Brujnea koji je asistirao Torganu Azaru za izjednačenje.

Posle asistencije, De Brujne je u 70. minutu postigao i gol za vodjstvo. Torgan je dodao loptu do Edena Azara, a on do De Brujnea koji je preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora doneo prednost svom timu.

Danska je do kraja meča pokušavala da stigne do boda, a najbolju priliku imao je Martin Brejtvejt kada je u 87. minutu pogodio prečku.

Takmičenje u Grupi B se završava u ponedeljak kada će snage odmeriti Finska i Belgija, odnosno Rusija i Danska

1 / 11 Foto: EPA / Wolfgang Rattay

KRAJ MEČA

DRUGO POLUVREME:

90. minut- Meč je produžen pet minuta.

90. minut - Velika inicijativa Danske, pokušao je i Jensen, zamalo preko gola.

88. minut- Bratvajt nakon centaršuta pogađa prečku Kurtoinog gola

85. minut - Danci pokušavaju u finišu da stignu do boda, bez pravih šansi.

81. minut- Belgija kontroliše utakmicu.

76. minut- Sjajan prodor Bratvajta, ali Alderveld interveniše u poslednji čas i blokira udarac i verovatni pogodak.

71. minut - GOOL, 1:2, KEVIN DE BRUJNE, nakon odlične kombinacije Torgen Azar upošljava De Brujnea, koji sa ivice šesnaesterca šalje loptu u mrežu fantastičnim udarcem.

65. minut - Belgija je preuzela sve konce igre u svoje ruke, Danci se brane.

58. minut - Dvostruka izmena kod Belgijanaca, u igri su Eden Azar i Vitsel ,umesto Karaska i Dendokera.

55. minut - GOOL 1:1, TORGEN AZAR, sjajna akcija Belgije, Lukaku, De Brujne, Torgen Azar, koji sa pet metara šalje loptu u mrežu nemoćnog Šmajhela

50. minut - Pokušao je Damsvort iz slobodnog udarca, ali je pogodio živi zid.

46. minut - Izmena u ekipi Belgije, umesto Mertensa u ugru je ušao najbolji igrač Belgijanaca, tek oporavljeni Kevin De Brujne

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Markus Eriksen

PRVO POLUVREME:

45. minut - Završeno je prvo poluvreme

41. minut - Belgija konačno uspostavlja ravnotežu na terenu.,pokušao je Karasko iz slobodnog udarca.

35. minut - Nova sjajna prilika za mladog Dansvorta, sjajno se oslobodio čuvara i šutirao zamalo preko gola.

31. minut - Belgija pokušava da nametne svoju igru, ali za sada su totalno bezopasni.

Belgija

25. minut - Odličan pokušaj Vasa iz daljine, preko gola.

20. minut- Belgija neprepoznatljiva, Danci kontrolišu zbivanja na terenu.

13. minut - Nova šansa za Dansku, Damsgrad nije uspeo da sa peterca pogodi mrežu iako je bio oči u oči sa Kurtoom

10. minut - Utakmica je prekinuta u čast Kristijana Eriksena i broja koja na leđima nosi Danac

5. minut - Fantastičan početak domaćina, koji igraju kao u transu

Danska

3. minut - GOOL, 1:0, POULSEN, velika greška Denajera, dodao je loptu u noge Dancima, ona dolazi do Poulsena, koji sa ivice kaznenog prostora precizno šalje loptu u mrežu nemoćnog Kurtoe.

1. minut - Utakmica je počela

Navijači Belgije pružili su podršku Kristijanu Eriksenu

Belgija

Danska: Šmajhel – Mele, Vas, Vestergrad Kristensen, Kjer – Dilejni, Damsgard, Hojbjerg – Brajtvajt, Poulsen

Belgija: Kurtoa – Aldevejreld, Denajer, Vertongen, Munije – Dendonker, Tilemans, Karasko, T. Azar – Mertens, Lukaku

Stadion: Parken (Kopenhagen)

Sudija: Bjorn Kujpers (Holandija)

Belgijanci su u prvom kolu savladali glatko Ruse sa 3:0, dok su Danci na svom na terenu neočekivano poraženi od Finske.

Danska

U prvoj utakmici 2. kola Rusija je savladala Finsku sa 1:0 i pred ovaj meč tri ekipe imaju tri boda dok je Danska bez bodova.

Naravno sve ovo je u velikoj senci dešavanja i srećom izbegnute tragedije nakon što je Kristijan Eriksen zvezda reprezentacije Danske samo srušio na teren protiv Finske , gde je i odmah reanimiran.

Srećom Eriksen se oporavio, nalazi se u bolnici i njegovo stanje je stabilno.

Zamolio je igrače da daju sve od sebe i pokušaju da pobede velikog protivnika.

Meč je u njegovu čast i broj na leđima koji nosi biti prekinut u 10. minutu.

Danska

Eventualna pobeda Dansku ostavlja u trci za nokaut fazu, dok bi u slučaju remija ili poraza, trijumf protiv Rusije u trećem bio čist imperativ. Dancima je na poslednjem treningu pred ovu utakmicu podršku pružio i prestolonaslednik Frederik, koji je razgovarao sa selektorom Kasperom Hjulmandom i igračima