Katastrofa Liverpula, Arsenal nikako bez Van Persija

Slavni Liverpul potonuo u Birmingemu na startu nove sezone u Premijer ligi

LONDON - Navijači engleskih fudbalskih klubova Liverpula i Arsenala, sudeći po rezultatima njihovih ekipa u prvom kolu Premijer lige, ove sezone neće imati mnogo razloga za nadu i slavlje.

Liverpul je na prvenstvenoj premijeri doživeo ubedljiv poraz (0:3) na gostovanju Vest Bromvič Albionu.

"Crveni" su igrali relativno solidno u prvom poluvremenu, ali su u 41. minutu dozvolili domaćinu da preko Žolta Gere dođe do vodećeg gola.

U 58. minutu Danijel Ager je zaradio crveni karton, a kada je šest minuta kasnije Piter Odemvingi iskoristio penal za Vest Bromvič, bilo je jasno da će Liverpul doživeti poraz, koji je na kraju potvrdio Romelu Lukaku.

Ekipa Arsenala, bez najboljeg igrača prošle sezone Robina van Persija, nije uspela da izbori više od remija bez golova protiv Sanderlenda.

Šansu utakmice za "tobdžije" propustio je novajlija Olivije Žiru u 81. minutu.

Ako su Liverpul i Arsenal potpuno razočarali, onda su Fulam i Svonsi oduševili pobedama od po 5:0 na prvenstvenoj premijeri.

Fulam je kod kuće "pregazio" Norič Siti, uz dva pogotka hrvatskog internacionalca Mladena Petrića. Ekipa Svonsija je u gostima protutnjala Londonom protiv Kvins Park Rendžersa, a dvostruki strelci bili su Španac Miču i Nejtan Dajer.

Fudbaleri Vest Hema su povratak u Premijer ligu obeležili pobedom od 1:0 protiv gostujuće Aston Vile.