NI POSLE 21 GODINE NE MOŽE DA SE ZABORAVI: Jugoslavija se nadala čudu, a doživela je KATASTROFU VIDEO

istorija

Dvadesetjedna godina je prošla od kako je fudbalska reprezentacija Savezne Republike Jugoslavije doživela jedan od najtežih poraza u istoriji.

Holandija je tim selektora Vujadina Boškova porazila 6:1, a meč je igran u Roterdamu u okviru četvrtfinala Evropskog prvenstva, koje su 2000. godine organizovale Belgija i Holandija.

U centru pažnje bio je centarfor domaće selekcije Patrik Klajvert. Postigao je tri pogotka – prvi u 24. minutu posle dodavanja Bergkampa. U 38. minutu bilo je 2:0, a Klajvert je na sličan način zatresao mrežu na asistenciju Davidsa.

Činilo se da je isti igrač bio strelac i u 51. minutu, ali je to ipak bio autogol Govedarice. Međutim, tri minuta kasnije posle prodora Zendena, Klajvert je postigao i svoj treći gol. Peti i šesti gol Oranje delo su Marka Overmarsa u 78, odnosno 90. minutu.

Počasni pogodak za plave je u drugom minutu sudijske nadoknade postigao Savo Milošević, koji je tako sa pet golova upravo sa Klajvertom podelio titulu najboljeg strelca šampionata.