LONDON GORI, NEMAČKA JE PALA: Engleska u fudbalskom KLASIKU savladala večitog rivala i najavila pohod na KROV Evrope! VIDEO

euro 2020

Fudbaleri Engleske savladali su Nemačku u Londonu u velikom derbiju osmine finala na Evropskom prvenstvu u fudbalu rezulatom 2:0

Strelci za pobednički tim Rahim Sterling u 75. i Hari Kejn u 86. minutu.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo šansi, ali je bilo uzbudljivo na Vembliju, pošto se sve vreme igralo u visokom ritmu.

Engleska je imala dve dobre prilike - preko Sterlinga koji je snažno šutirao sa dvadesetak metara i preko Harija Kejna, ali je gol Nemačke tada spasio Mats Humels.

Najbolju šansu za Nemačku u prvom poluvremenu imao je Timo Verner, ali je njegov udarac zaustavio Džordan Pikford. Golman Evertona istakao se i na samom početku drugog poluvremena kada je sjajno odbranio udarac Haverca.

Rezultat se nije menjao sve do 75. minutu kada je Sterlig doneo prednost Enleskoj svojim trećim golom na turniru.

Akciju je započeo Kejn koji je dodao loptu do Džeka Griliša, a on do Luka Šoa koji je poslao u peterac gde je dočekao Sterling i lako pogodio za 1:0.

Nekoliko minuta kasnije, Tomas Miler je promašio zicer što je u 86. minutu kaznio Kejn svojim prvim golom na Evropskom prvenstvu.

Serž Gnabri je pogrešio na sredini terena, Šo je potom poslao loptu do Griliša koji je odlično centrirao, nakon čega je Kejn glavom potvrdio pobedu Engleske i veliko slavlje na Vembliju.

Engleska će se za plasman u polufinale, 3. jula u Rimu, boriti sa pobednikom večerašnjeg meča u kojem se sastaju Švedska i Ukrajina.

1 / 12 Foto: Profimedia

KRAJ MEČA

DRUGO POLUVREME:

90. minut - Utakmica je produžena za 4. minuta

89. minut -Nemci pokušavaju, da se vrate, ali bezuspešno.

86. minut- GOOL , 2.0, Kejn! Englezi idu u četvrfinale,opet sjajna kontra i timska akcija. Kejn na centaršut Griliša sa pet metara matira Nojera.

80 minut - Neverovatan promašaj Tomasa Milera izbio je sam ispred Pikforda i šutirao iz stopostotne šanse pored gola.

78. minut - Englezi nastavljaju da napadaju iako vode, nosi ih energija navijača sa tribina!

75. minut GOOL, 1:0 , Sterling! Nakon odlične timske akcije, Šo je centrirao u peterac gde se najbolje snašao Sterling i savladao nemoćnog Nojera

67. minut - Prva izmena kod Nemaca u igri Gnabri umesto Vernera, kod Engleza Griliš umesto Sake

62. minut - Malo je opao ritam meča

57. minut - Nemci opasniji u drugom poluvremenu

53. minut - Nemci imaju blagu inicijativu

48. minut - Sjajan šut Haverca i parada Nojera koji izbija loptu preko prečke

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

1 / 9 Foto: EPA

PRVO POLUVREME:

45+ 1. minut - Završeno je prvo poluvreme

45. minut - Velika šansa za Kejna pravo niotkuda. Tomas Miler je pogrešio u predaji lopte, krenula je kontra preko Sterlinga, lopta se odbila do potpuno usamljenog Kejna koji je obišao Nojera, ali je Humels u poslednjem momentu izbio loptu u polje. Fantastično igra Nemac

- Neverovatna scena ispred Vemblija, uoči početka utakmice, tu je i Jirgen Klop trener Liverpula u vrlo zanimljivom izdanju

42. minut - Pokušao je Tripije da uposli Kejna nakon centaršuta ali sjajno reaguje Humels i otklanja opasnost

37. minut- Fantastičan ritam utakmice

32. minut - Kakva prilika za Nemce, Miler je sjajno uposlio Vernera, a ovaj izašao sam pred Pikforda, ali ga je golman Engleske pročitao.

27. minut - Engleska je preuzela inicijativu, ređaju se šanse pred golom Nemaca, najviše je prilika iz prekida ali gosti za sada odolevaju

25. minut - Gosens dobija žuti karton zbog faula nad Šouom

21. minut - Igra se u snažnom ritmu i jedni i drugi pokušavaju brzim kontranapadima da ugroze rivala.

tekma

15. minut - Sterling je pokušao iz daljine ali Nojer fantastično brani.

12. minut - Englezi su konsolidovali posle slabijeg starta i pritiskaju Nemce.

8. minut - Gorecka je zaustavljen u brzom kontranapadu Nemaca, povukao ga je za dres Deklan Rajs na ivici šesnaesterca sa leđa i dobio žuti karton, pokušao je Haverc iz slobodnjaka ali je izblokiran.

3. minut - Prvi opasan napad na utakmici, centrirao je Kimih ali je Voker izbacio loptu u korner.

1. minut - Utakmica je počela

Vembli

- 17.35 - Navijačka groznica trese London

1 / 4 Foto: EPA

SASTAVI:

ENGLESKA: Pikford; Voker, Stons, Megvaer, Šo; Rajs, Filips, Tripie - Saka, Kejn, Sterling.

NEMAČKA: Nojer; Ginter, Humels, Ridiger; Kimih, Gorecka, Kros, Gosens; Haverc, Miler, Verner.

STADION: Vembli (London)

SUDIJA: Dani Makeli ( Holandija)

Rivalstvo Engleske i Nemačke je jedno od najvećih u svetu reprezentativnog fudbala i mnogi ga nazivaju "večitim derbijem" ili pravim klasikom.

Englezi su pre početka prvenstva važili za jednog od najvećih kandidata za titulu, ali nisu impresionirali do sada.

Zauzeli su prvo mesto u grupi sa dve minimalne pobede protiv Hrvatske i Češke, golovima Sterlonga i mršavim remijem sa Škotskom bez golova

Englezi se nisu preterano istakli golovima, ali često odbrana donosi titule, a defanziva je najjači adut tima Gareta Sautgejta, koji nije primio nijedan gol u grupnoj fazi. Ono što hrabri Engleze pred sudar sa velikim, možda i najvećim rivalom Nemačkom je činjenica da napad morada proradi, a upravo bi tim koji je primio dosta golova u prvoj fazi mogao da bude prelomna tačka u pohodu Engleza na evrospke visine

S druge strane, Nemci su iznenadili sve nakon početnog poraza od Francuske, deklasirali sada već bivšeg prvaka Evrope Portugal sa četiri gola, ali su ih Mađari spustili na zemlju i "panceri" su jedva u finišu utakmice izbegli eliminaciju.

Na kraju su zauzeli drugo mesto u "grupi smrti" sa 4 boda.