NOVI EPSKI TRILER NA EURU: Ukrajina golom u 121. minutu SLOMILA Švedsku i zakazala megdan sa Englezima! VIDEO

euro 2020

U poslednjoj utakmici osmine finala Evropskog prvenstva u Glazgovu Ukrajina je nakon produžetaka savladala Švedsku sa 2:1

Povela je Ukrajina preko Zinčenka u 27. minutu. Jarmolenko je uputio pas prema fudbaleru Mančester sitija, koji je zatresao mrežu Šveđana.

Šveđani su brzo uzvratili.

Forsberg je doneo izjednačenje u 44. minutu. Šutirao je sa ruba kaznenog prostora, lopta je okrznula protivničkog igrača, ali na kraju završila u golu.

Švedska je bila bolja u drugom poluvremenu gde su pogodili prečku i stativu, i mali još par izglednih prilika, dominirao je Forsberg koji zaista nije imao sreće u oba navrata.

I Ukrajinci su pogodili stativu početkom drugog poluvremena, šutirao je Sidorčuk, pa je pravo je čudo da nije bilo golova u nastavku.

Ušlo se u produžetke.

Švedska je od 98. minuta igrala sa desetoricom nakon isključenja Markusa Danijelsona, što su Ukrajinci iskoristili u 121. minutu i preko "rezerviste" Artema Dobjuka izborili istorijsko prvo četvrtfinale u istoriji.

Tim selektora Andreja Ševčenka u četvrtfinalu će igrati protiv Engleske, koja ja ranije danas savladala Nemačku 2:0.

Preostali parovi četvrtfinala: Belgija - Italija, Švajcarska - Španija i Češka - Danska.

1 / 6 Foto: EPA-EFE/ANDY BUCHANAN

KRAJ MEČA

DRUGI PRODUŽETAK:

120 +1 minut - GOOL 1:2, Ukrajina ide u četvrfinale Dovbuk nakon centaršuta Zinčenka donosi zlata vredan gol Ukrajincima i megdan sa Englezima u četvrtfinalu Evropskog prvenstva.

117. minut - Ukrajina napada, Šveđani čekaju penale

111. minut - Kakva šansa za Ukrajinu, Cigankov je primio loptu u prostor izbio jedan na jedan sa golmanom i sa pet metara promašio ceo gol

109. minut- Rastrzana utakmica mnogo prekida i grubih startova. Igrače polako vataju grčevi od umora.

EURO

PRVI PRODUŽETAK:

105. minut - Završen je prvi produžetak, inicijativa Ukrajine, žele da iskoriste brojčano preimućstvo na terenu

99. minut - Neoprezno je startovao Danielson on je želji da dođe po loptu nesmotreno i pogibeljno zakačio po nozi Besedina. Nakon gledanja VAR tehnologije sudija Orsato mu je pokazao crveni karton

96. minut- Šveđani prave trostruku izmenu

DRUGO POLUVREME:

90. min + 2 - Završen je regularni deo utakmice

89. minut - Kakva šansa za Šveđane nakon dubinske lopte, sam pred golom Ukrajine izbio je Kuluševski ,ali je defanzivac Ukrajine iskočio u poslednji čas i izblokirao siguran pogodak.

85 . min - I jedni drugi oprezni u finišu, obe ekipe u strahu od greške koja može da znači eliminaciju.

80. minut - Šveđani pokušavaju izmenama i svežim igračima da slome Ukrajince u finišu

74. minut - Nešto mirniji period utakmice

67. minut - Fantastično igra Emil Forsberg, još jedan sjajan udarac, gađao je samo rašlje gola Ukrajine, ali je pogodio prečku

57. minut - Nova stativa, ovog puta na drugoj strani, Forsberg nije imao sreće

Emil Forsberg

55. minut - Jarmolenko upošljava Sidorčuka koji za sjajno šutira ali stativa spašava gol Šveđana

54. minut - Pokušao je Larson sa oko 20 metara, ali je lopta otišla pored gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Ukrajina

PRVO POLUVREME:

45. minut - Završeno je prvo poluvreme

44. minut - GOOL 1:1, Forsberg, on je šutirao je sa ivice kaznenog prostora, lopta je zakačila jednog igrača Ukrajine i prevarila golmana Bušćana.

40. minut - Šveđani su se oporavili od šoka i krenuli još jače po izjednačenje

31. minut - Vođstvo Ukrajine kao da je šokiralo Šveđane, što ekipa Andreja Ševčenka pokušava da iskoristi i duplira prednost

EURO

27. minut - GOOL 0:1, Zinčenko! Ukrajina krunisala bolju igru u pšoslednjih desetak minuta. Jarmolenko se snašao u gužvi dodao do Zinčenka koji uz pomoć Lustiga pogađa mrežu Šveđana

19. minut - Isak je probao ali je bio neprecizan

17. minut - Šveđani konstantno napadaju ali se Ukrajinci organizovano brane

11. minut - Prva šansa za Ukrajinu Jaremčuk je šutirao, ali je Olsen dobro reagovao.

Euro

5. minut - Šveđani imaju blagu inicijativu na početku utakmice, prvu šansu imao je Kuluševski ali je izblokiran.

1.minut - Utakmica je počela

SASTAVI :

Euro

STADION: Hempden park (Glazgov)

SUDIJA: Daniele Orsato (Italija)

Skandinavci su iz jako teške grupe uspeli da izađu kao prvi, te su barem iz tog razloga favoriti u ovom duelu.

Šveđani su nakon remija bez golova sa Španijom savladali Slovačku (1:0) i Poljsku (3:2) i sa 7 bodova osvojili grupu E.

Ukrajina je do druge faze stigla uz mnogo sreće jer su savladali samo Makedoniju ( 2:1), a poraženi su od Holandije i Austrije( 2:3, 0:1) i sa 3 boda kao treći u grupi uz povoljne rezultate sa ostalih mečeva plasirali se u osminu finala.

Pobednik ovog meča u četvrtfinalu će igrati sa Engleskom, koja je rezultatom 2:0 eliminisala Nemačku