POZNAT JE PRVI POLUFINALNI PAR NA EP! Italijani u derbiju savladali Belgiju i zakazali okršaj sa Špancima! VIDEO

spektakl

Fudbaleri Italije plasirali su se u polufinale Evropskog prvenstva pošto su večeras u Minhenu savladali selekciju Belgije sa 2:1.Prvo veće uzbudjenje desilo se pred golom Belgije, kada je u 13. minutu nakon provere VAR sistema zbog ofsajda poništen gol Leonarda Bonučija, koji je loptu skrenuo u gol nakon izvedenog slobodnog udarca.

Kevin De Brujne je u vodstvo mogao da dovede selekciju Belgije u 22. minutu, ali je njegov udarac sa ivice šesnaesterca u korner odbio golman Italije Djanluidji Donaruma.

Tri minuta kasnije De Brujne je povukao kontru, dodao do Romelua Lukakua, čiji je udarac odbranio Donaruma.

Italija je do gola došla u 31. minutu, Čiro Imobile je tražio penal u kaznenom prostoru Belgije, a u nastavku akcije lopta je došla do Nikola Barele, koji je preciznim udarcem savladao golmana Tiba Kurtou.

Šansu da uveća prednost je deset minuta kasnije imao Federiko Kjeza, ali je njegov udarac sa ivice kaznenog prostora otišao pored gola.

Do drugog gola Italija je stigla u 44. minutu nakon udarca Lorenca Insinjea sa dvadesetak metara, da bi do kraja poluvremena bio dosudjen penal za Belgiju posle prekršaja, kojeg je napravio Djovani Di Lorenco nad Žeremijem Dokuom.

Precizan sa "bele tačke" je u drugom minutu sudijske nadoknade bio Lukaku.

U drugom poluvremenu nije bilo ozbiljnijih prilika sve do 61. minuta, kada je na asistenciju De Brujnea, Lukaku pred golom pogodio igrača Italije Leonarda Spinacolu, a lopta se odbila u korner.

Spinacola je pet minuta kasnije na centaršut Insinjea izašao sam pred golmana Belgije, ali je šutirao pored gola.

Belgija je do kraja meča pokušavala da dodje do izjednačenja, ali nije uspela da stvori značajniju priliku.

Italiji je ovo 32 utakmica bez poraza, a poslednji put su poraženi u septembru 2018. godine od Portugala.

Protivnik Italiji u polufinalu biće Španija, koja je ranije danas nakon boljeg izvodjenja penala savladala Švajcarsku.

Španija i Italija će reprizu finala Evropskog prvenstva iz 2012. godine, igrati 6. jula na londonskom Vembliju.

1 / 6 Foto: EPA

Tok meča:

Kraj!

90. minut - Utakmica je produžena za 5 minuta.

84. minut - Ponovo šansa za Belgiju, prodor mladog Žeremija Dokua i šut sa oko 20 metara, ali preko gola.

77. minut - Ozbiljan problem za Italijane, Spinacola se povredio i ne može da nastavi igru, na terenu je umesto njega Emerson Palmijeri.

75. minut - Novi dobar napad Belgijanaca, pokušao je Lukaku, ali je izblokiran.

66. minut - Velika prilika za Italiju sada! Spinacola je sjajno prošao po levoj strani, šutirao je, a lopta je otišla pored gola.

Belgija

61. minut - Sjajna prilika za Belgiju! Lukaku je dobio sjajan pas od De Brujena, a Spinacola je fantastično odreagovao i sprečio da lopta završi u mreži Italijie. Sjajna reakcija Italijana.

56. minut - Žeremi Doku je pokušao da uposli Lukakua koji je bio u srcu peterca, ali je Donaruma sjajno reagovao.

46. minut - Počeo je drugi deo igre.

Završen je prvi deo igre.

47. minut - GOOOOOOOL! Lukaku sa penala vraća nadu Belgijancima u prolaz u polufinale EP!

46. minut - PENAL za Belgiju.

45. minut - Prvo poluvreme produženo je za jedan minut.

44. minut - GOOOOOL! Insinje duplirao prednost svoje reprezentacije! Italijani su na korak od polufinala, jer večeras igraju porost sjajno i nepogrešivo.

40. minut - Kijeza je probao sa ivice šesnaesterca, ali lopta je prošla tik pored desne stative.

31. minut - GOOOOL! Nakon loše intervencije odbrane Belgije, lopta je stigla do Barele koji je šutirao precizno iskosa sa desne strane i doveo Italijane do prednosti.

26. minut - Lukaku je odlično šutirao po zemlji, ali je Donaruma ponovo sjajno intervenisao.

22. minut - Sjajana odbrana Donarume! Odlično je De Brujne izveo solo-prodor, šutirao levicom sa oko 17 metara, ali prelepa intervencija novog golmana Pari Sen Žermena.

17. minut - Probali su Tilemans pa i De Brujne da zaprete Donarumi, ali su dobro izblokirani. Lepa utakmica u Minhenu za sada.

13. minut - Uspela je Italija da povede preko Bonućija, ali je gol poništen jer se štoper Juventusa nalazio u ofsajdu. Džabe su se ponadali Azuri, ispravna odluka iz VAR sobe.

4. minut - Otvoren meč od samog starta.

2. minut - Samo 50 sekundi je trebalo Belgijancima da priprete, odlična lopta De Brujnea ka Lukakuu, ali je Donaruma bio brži, pa je pre napadača Intera stigao do lopte.

1. minut - Utakmica je počela!

Sastavi:

Belgija: Kurtoa – Aldervejreld, Vertongen, Vermalen – Menije, Tilemans, Vicel, T. Azar – De Brujne – Doku, Lukaku

Italija: Donaruma – Di Lorenco, Spinacola, Bonući, Kjelini – Verati, Žoržinjo, Barela – Kijeza, Insinje, Imobile

Ovo je svakako najzanimljiviji par, barem na papiru, pošto se sastaju možda i glavni favoriti za osvajanje Evropskog prvenstva.

Belgija je na putu do četvrtfinala izbacila evropskog šampiona Portugal i u svojoj grupi je bila dominantna sa tri pobede. Dominantno je i Italija došla do osmine finala, sa tri pobede i bez primljenog gola. Italija je u osmini finala posle produžetaka izbacila Austriju što je bila 31. utakmica tog nacionalnog tima bez poraza. Poput Belgije, i Italijani su slavili na svim dosadašnjim utakmicama na Evropskom prvenstvu, a pobednik večerašnjeg meča postaviće novi rekord u najdužem nizu pobeda na takmičenju, uključujući i kvalifikacije.