ZVEZDA JURI MINUS NA MARAKANI: Srpski šampion poražen od Kairata, doskorašnji igrač Partizana presudio crveno-belima! VIDEO

LIGA ŠAMPIONA

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Kairata u meču 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona rezultatom 2:1

Strelci za Kairat bili su Hoze Kante u 24. i Maki Banjak u 79. minutu.

Dino Mikanović je u 57. minutu autogolom doneo izjednačenje Zvezdi.

Revanš će se igrati za sedam dana u Beogradu

Važno je reći da u revanšu Zvezdi neće biti dovoljna pobeda od 1:0, pošto pravilo gola u gostima više ne važi.

Srpski šampion moraće da trijumfuje sa minimalno dva gola prednosti, ukolioko ne želi da penali rešavaju pitanje prolaska dalje.

1 / 8 Foto: Fk. Crvena zvezda

KRAJ MEČA:

Drugo poluvreme:

90 + 3. minut - Utakmica je završena

90. minut - Ulazi i Falko u igru umesto Bena

85. minut - Zvezda pokušava da izjednači u finišu, nižu se napadi crveno-belih

84. minut- U igri je Bakajoko umesto Gajića

78. minut - GOL 2:1, Banjak, neuspela ofsajd zamka Zvezdine odbrane nakon prekida koju koristi doskorašnji igrač Partizana i rutinski vara Borjana. Krivac je Rodić koji je ostao jedini posle kornera. Kazahstanci opet imaju prednost.

72. minut - Opet je Krstičić bio u povoljnoj prilici, ali je izblokiran i samo korner za crveno-bele

68. minut - Umesto Ivanića u igri je Kanga

66. minut - Domaćin opasan nakon kornera, gužva pred golom Zvezde, srećom bez posledica po srpskog šampiona.

63. minut - Nakon izjednačujućeg gola Zvezda kontroliše zbivanja na terenu.

57. minut - GOOL, 1:1, Katai se sjajno oslobodio čuvara, povukao loptu , potom uposlio usamljenog Gajića na desnoj strani, on je odmah zavrnuo na peterac gde je naleteo Mikanović igrač Kairata hrvatskog porekla koji je u želji da izbije loptu savladao svog golmana.

54. minut - Solo prodor Kataija i udarac pored gola

49. minut - Šansa za Zvezdu, centrirao je Rodić golman Kairata boksovao loptu, naleteo je Krstičić ali šutirao daleko preko gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, Stanković je reagovao izmenom, umesto nezapaženog Pavkova u igri je Dioni

Crvena zvezda, Kairat

Prvo poluvreme:

45. minut - Pritisak Zvezde u finišu poluvremenu bez rezultata, crveno-beli previše komplikuju.

43. minut - Konačno dobra akcija Zvezde, Ben šalje dijagonalu ka Kataiju koji utrčava u šesnaesterac šutira iz odlične pozicije, ali je u poslednji čas izblokiran.

38. minut - Crveno-beli nikako da povežu redove, domaćin je bliži drugom golu, nego srpski predstavnik izjednačenju

32. minut - Dobra prilika za Vagnera Lava, ali srećom nije zahvatio loptu nakon dobrog centaršuta domaćih.

28. minut - Dobra kombinacija Rodića i Kataija nakon kornera, ali je Katai loše zahvatio loptu i šutirao je daleko pored gola

24. minut - GOL, 1:0, Kante, zasluženo vođstvo domaćina, sjajno je skočio Kante nakon kornera i sa peterca zakucao loptu u mrežu Borjana.

20. minut - Katai je sprečio kontru Kairata i dobio žuti karton

15. minut - Kairat i dalje deluje konkretnije, Zvezda bez prave ideje u napadu, a prilično ranjiva u odbrani

12. minut - Izmena u ekipi Kairata u mesto povređenog Kosovića u igri je Vorogovski

7. minut - Prva prilika za Zvezdu šutirao je Ben, iskosa sa leve starne, negde na ivici šesnaesterca, pravo u golmana Pokatilova

5. minut - Domaćini su bolje ušli u meč deluju opasnije

2. minut - Sjajna sola akcija Hovhanisijana izbacio je dvojicu igrača Zvezde izašao iznenada pred Borjana ali je kapiten Zvezde sjajno reagovao i izbacio loptu u korner

1. minut - Utakmica je počela

Zvezda

Kairat: Pokatilov - Mikanović, Dugalić, Alip, Sujumbajev - Poljakov, Kosović, Hovhanisijan - Šušenačev, Lav, Kante.

Crvena zvezda: Borjan - Gajić , Dragović, Pankov, Rodić - Krstičić, Sanogo, Ivanić, Ben, Katai - Pavkov.

SASTAVI

KAIRAT: Pokatilov - Milanković, Dugalić, Alil, Sujumbajev - Poljakov, Kosović, Hovhanlsjan - Šušenačev, Lav, Kante.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gajić, Dragović, Pankov, Rodić - Sanogo, Krstičić - Ben, Ivanić, Katai - Pavkov.

Srpski šampion svoj novi put ka grupnoj fazi LŠ kreće iz Almatija, mesta u kom je 2015. doživeo drugi poraz od Kairata i ispao u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Stanković je put Kazahstana poveo je 25 igarača i istakao je da njegov tim mora da odigra hrabro.

"Kairat ima prednost jer su u stopostotnom takmičarskom ritmu što se videlo protiv Makabija iz Haife, za koga mislim da je kvalitetnija, organizovanija i talentovanija ekipa. Međutim, Kazahstanci su to uspevali da nadomeste na trkackom planu sa jednom lakoćom i fizičkom dominacijom", rekao je trener Dejan Stanković.

Dejan Stanković

Trener Crvene zvezde se osvrnuo i na vremensku razliku koja čeka njegove igrače u Almatiju.

- Došlo nam je najdalje moguće mesto, ali mi smo profesionalci i njima će takođe biti tako u povratku. Držaćemo se naše satnice i programa, kao da igramo u četiri sata popodne po našem vremenu. Tako ćemo organizovati ustajanje, sastanke i odlazak na stadion. Kada se približavaju ovakve utakmice, treba biti hrabar, inteligentan i organizovan. Ništa nije dobijeno niti izgubljeno. Kada nađeš ravnotežu između ta dva, onda si pobednik. Imam grupu sjajnih momaka i klub je učinio sve u toku prelaznog roka da budemo što jači. Spremni smo fizički i koncentrisani, i ovo je jedna lepa prilika da se i ove godine upišu zlatnim slovima u istoriju – kazao je Stanković.

Stanković je istakao da su svi u konkurenciji za sastav i da trenutno nema dilemu.

- Hvala Bogu svi su zdravi izašli sa priprema i sada sam na slatkim mukama koga da stavim u tim. Najbitnije mi je da ekipa diše kao jedan. Svi razumemo datu situaciju. Nemam dvojbe oko startnih 11. Svako iz grupe može da doprinese uspehu kluba- zaključio je Stanković

Zvezda je u Kazahstan stigla kasno sinoć, a vraća se odmah posle utakmice za Beograd sa namerom da ne osete vremensku razliku koja u odnosu na Srbiju iznosi 4 sata.

Pobednik ovog susreta sastaće sa boljim iz duela Šerif ( Moldavija) - Alaškert (Jermenija)

Moldavci su trijumfovali u prvom meču sa 1:0