KEPA JE JUNAK ČELSIJA! Plavci posle PENAL serije do pobede nad Viljarealnom i prvog trofeja u sezoni! VIDEO

superkup evrope

Fudbaleri Čelsija osvojili su svoj prvi trofej u novoj sezoni pošto su u Belfastu posle boljeg izvođenja penala savladali ekipu Viljareala. Regularni deo igre okončan je rezultatom 1:1, dok u produžecima nije bilo golova.

Strelci u regularnom delu meča bili su Zijeh u 27. minutu i Moreno u 73. minutu meča.

Nakon egala u regularnom delu otišlo se u produžetke koji nisu bili previše sadržajni. Čelsi je imao par prilika, kontrolisao je igru, ali nije uspeo da izbegne penale koji su usledili odmah zatim.

U penal seriji najpre su promašili Haverc i Mandi i do 7. serije nije bilo promašaja, a onda je kapiten Španaca Albio promašio, tačnije odbranio je Kepa koji je baš zbog penal serije ušao u igru. Ispostavio se ovo kao dobar potez Tomasa Tuhela.

Posle osvajanja Lige šampiona Čelsi je uspeo da osvoji i Superkup Evrope, dok će Španci morati da se zadovolje osvajanjem Lige Evrope.

Penali:

6:5 - Kraj! Penal je promašio kapiten Španaca Raul Albiol.

6:5 - Vrlo je siguran Ridiger. Golmani nisu bili ni blizu odbrane skoro.

5:5 - Fojt je siguran, novi egal na meču.

5:4 - Siguran je Pulišić, teret je na fudbalerima Viljareala.

4:4 - Raba je siguran, idemo dalje.

4:3 - Pogodio je Žoržinjo po zemlji i sredini gola.

3:3 - Bio je Kepa blizu, ali Moi Gomez pogađa malu mrežu.

3:2 - Maunt u jednu stranu, Asenho u drugu.

2:2 - Vrlo hladnokrvan je bio Estupinjan za novi egal.

2:1 - Alonso se okliznuo, ali je uspeo da pogodi mrežu.

1:1 - Mandi je promašio, tačnije Kepa je odbranio šut.

1:1 - Azpilikueta je siguran.

0:1 - Moreno pogađa uz stativu prvi penal u seriji.

0:0 - Haverc promašuje, Asenho je odbranio penal.

Drugi produžetak:

120. minut - Idemo u penale.

118. minut - Dani Raba dobija žuti karton! Kepa ulazi u igru umesto Mendija zbog penal serije.

112. minut - Čelsi dominira u produžecima, imaju kontrolu meča, napadaju, stavraju šanse, ali lopta prosto neće u gol. Poslednji je šut oprobao Markos Alonso.

108. minut - Dobar pas do Maunta, presekeo je štoper Viljareala, ali ona se odbila uz dosta sreće do Mejsona koji je probao iz okreta, ali Asenjo se ispružio i sprečio čist gol.

106. minut - Počeo je drugi produžetak u Belfastu.

Prvi produžetak:

105. minut - Završen je prvi pordužetak bez previše drame.

100. minut - Uz dosta sreće posle šuta Haverca lopta se odbila do Pulišića koji je kao "brzi voz" prošao kroz odbranu Viljareala i probao šutem u suprotan ugao, ali lopta prolazi tik pored desne stative gola Čelsija.

91. minut - Počeo je prvi porudežtak u Belfastu.

Zijeh, Čelsi

Regularni deo meča:

90+4. minut - Kraj drugog poluvremena

90+4. minut - Alonso se dobro snalazi, ali samo spoljni deo mreže

87. minut - Oprezno se igra

80. minut - Viljareal nastavlja da pritiska, ali se i Čelsi trgao posle primljenog gola

73. minut - GOOOOOOOOOOL 1:1, Đerar Moreno! Sjajna asistencija petom pojačanje iz Remsa Dije

63. minut - Viljareal ima inicijativu, smanjio je prednost u posedu lopte, trenutno je 56:44 u korist tima iz Londona

52. minut - Stativa! Očajno ispucavanje Mendija, velika šansa za Đerara Morena. Od svega samo okvir gola

48. minut - Solidna prilika za Haverca, lopta odlazi kraj gola

46. minut - Utakmica je nastavljena

Drugo poluvreme

45+4.minut - Kraj prvog dela

45+4.minut - Velika prilika za Viljareal! Šut Alberta Morena. Mendi je bio savaldan, ali je lopta pogodila prečku

41. minut - Zijeh je zbog povrede izašao iz igre, zamenio ga je Kristijan Pulišić

36. minut - Solidan centaršut Zijeha, međutim, Zuma nije uspeo, iz ne baš lake pozicije, da zahvati loptu kako treba.

32. minut - U šansi je bio Dia, ali odlična odbrana čuvara mreže prvaka Evrope

27. minut - GOOOOOOOOOL 1:0 za Čelsi, Zijeh! Haverc je odlično centrirao, Verner propustio loptu, a na pravom mestu je bio nekadašnji igrač Ajaksa

20. minut - Čelsi ima veći posed lopte od Španava, alio osim prilike Vernera i udarca Kantea nije bilo opasnosti

9. minut - Kante je šutirao, lopta je posle intervencije golmana >Viljareala otišla kraj gola

6. minut - Gužva pred golom Viljareala. Odbrana Asenha. Glavom je pokušao Timo Verner

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

ČELSI: Mendi - Zuma, Šaloba, Ridiger - Hadson-Odoi, Kante, Kovačić, Alonso - Zijeh, Haverc, Verner

Klupa: Kepa, Kristensen, Žoržinjo, Tijago Silva, Ejbraham, Pulišić, Loftus-Čik, Maunt, Čilvel, Džejms, Aspilikueta, Emerson

VILJAREAL: Asenho - Pedraza, Pau Tores, Albiol, Fojt - Moreno, Kapu, Trigeros - Dija, Moreno, Pino

Klupa: Rulji, Gašpar, Morlanjes, Alkaser, Ibora, Estupinjan, Bareno, Raba, Penja, Mandi, Moj Gomez, Ninjo

Čelsi, Viljareal

Sada već po tradiciji, na početku nove sezone, snage odmeravaju šampion Lige šampiona i Lige Evrope.

"Plavci" su kartu za ovaj meč kupili protiv Mančester sitija u finalu Lige šampiona, dok je Viljareal mesto izborio pobedom nad Mančester junajtedom u finalu Lige Evrope.

Superkup Evrope, pod ovim imenom, organizuje se od 1995. godine, a najtrofejniji su Barselona i Milan, koji su u pet navrata pobeđivali. Zanimljivo, u poslednjih sedam od osam utakmica, slavio je tim, koji je sezonu ranije pobeđivao u Ligi šampiona.

Čast Lige Evrope odbranio je Atletiko Madrid 2018, kada je savladao gradskog rivala, Real.