TRAGEDIJA ORLOVA U DABLINU: Srbija AUTOGOLOM u 87. minutu PROSULA veliku pobedu u borbi za Mundijal! VIDEO

KATAR 2022

Reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno 1:1 na gostovanju Republici Irskoj u utakmici 6. kola kvalifikacija za Mundijal u Kataru.

Srbija je povela golom Sergeja Milinkovića-Savića u 20. minutu, a do boda Irska je došla autogolom Nikole Milenkovića u 87. minutu.

Na tabeli Grupe A vodi Portugal sa 13 bodova, dok je Srbija druga sa dva boda manje, sledi Luksemburg sa šest bodova, Irska je četvrta sa dva boda, dok je poslednji Azerbejdžan sa bodom.

Tokom većeg dela prvog poluvremena Srbija je bila bolji rival, a prvu šansu imao je Dušan Vlahović u petom minutu, kada je izašao ispred irskog golmana, ali je bio neprecizan.

Najbolju priliku Irska je imala preko Džefa Hendrika u 16. minutu, čiji je udarac sa ivice šesnaesterca otišao pored gola.

Do vodjstva Srbija dolazi nakon centaršuta iz kornera Dušana Tadića, i odlične reakcije glavom Milinković-Savića.

Srbija je do kraja prvog dela imala još nekoliko šansi, ali nije bilo promene rezultata.

I u nastavku bolji rival bila je gostujuća selekcija, a najbolje prilike imao je Aleksandar Mitrović u 57. i 60. minutu, ali je odlično intervenisao golman Gevin Bazunu.

Do kraja meča Srbija je pokušavala da dodje do ubedljivije pobede, ali je sjajnim odbranama to sprečio irski golman.

Irska je do boda došla, nakon loše reakcije Milinković-Savića u 87. minutu, koji je prilikom intervencije pred svojim golom pogodio Milenkovića, od kojeg se lopta odbila u mrežu.

Naredni meč u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, Srbija igra na gostovanju Luksemburgu, 9. oktobra.

1 / 11 Foto: Profimedia

KRAJ MEČA

Drugo poluvreme:

90 + 3 minut - Utakmica je završena

89. minut - Gudelj pogađa prečku nakon centaršuta

87. minut - GOL 1:1, neverovatan gol primila je Srbija, Milenković je matirao Rajkovića. Panika u odbrani Srbije, Sergej je u želji da ispuca loptu, nakon ubacivanja Iraca pogodio Milenkovića, a lopta se odbila u gol šokiranog Rajkovića.

85. minut - Nova šansa za Srbiju, sad je u prilici bio Kostić nakon brze kontre, ali je mu je golman Bazuni skratio ugao.

83. minut - Umesto Tadića u igri je Maksimović,a kapitensku traku preuzeo je Mitrović

82. minut - Srbija igra sjajan fudbal, ali nažalost i promašuje

77. minut - Nova prilika, brzonogi Radonjić bio je brži od golmana Irske, ali je defanzivac Irske u poslednji čas sprečio siguran pogodak

73. minut - I Radonjić je imao veliku šansu, ali njegov šut brani Bazuni najbolji igrač Irske ove večeri

Srbija

70. minut - Umesto Vlahovića i Đuričića u igri su Luka Jović i Nemanja Radonjić, ništa se ne menja u postavci Srbije

66. minut - Dvostruka izmena u reprezentaciji Irske

63. minut - Srbija dominira, 7:0 u kornerima za Orlove.

- Mitrović igra sa vidljivom masnicom ispod oka koju je zaradio na duelu protiv Luksemburga

58. minut - Nova prilika za Mitrovića sjajno mu zavrnuo Kostić loptu na peterac,srspki golgeter natrčao, ali i šutirao pravo u golmana Irske

Aleksandar Mitrović

55. minut - Đuričić je odlično uposlio Mitrovića, koji neometan sa 7,8 metara šutira, ali Bazuni brani njegov šut

50. minut - Srbija je nastavila sa napadačkom igrom i u nastavku.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Srbija

Prvo poluvreme:

45 +1 minut - Završeno je prvo poluvreme

42. minut - Pokušao je i Kostić, ali pravo u Bazunua.

39. minut - Sjajna akcija Srbije, Vlahović je spustio do Mitrovića, a ovaj odlično šutirao ali Bazuni paradom brani.

37. minut - Ni domaćini se ne predaju, žele do izjednačenja, pokušavaju da pritisnu Srbiju.

32 . minut - Piksijevi Orlovi, žele i drugi gol, napadaju u Dablinu

28. minuta- Sjajna akcija Srbije lopta nakon odbitka došla do Milenkovića koji je raspalio po lopti, ali nažalost bio je neprecizan.

25. minut - Đuričić je sprečio opasnu kontru domaćina i dobio žuti karton. Hendrikov udarac iz slobodnjaka Rajković bez problema brani.

21. minut - GOOL - 0:1, SERGEJ MILINKOVIĆ SAVIĆ, nakon kornera Tadića SMS glavom matira Bazunua, koji je nije uspeo da zadrži ovaj udarac.

18. minuta - Dobar pokušaj Hendrika sa ivice šesnaesterca, lopta odlatzi pored gola Rajkovića

15. minut - Pokušao je Gudelj sa distance, ali Bazuni siguran

12. minutu - Igra se u žestokom ritmu i jedni i drugi želešto pre do gola

9. minut - Ni Irci se ne brane, igra se obostrano otvoreno

5. minut - Nakon velikog kiksa Dafija,Vlahović izbija sam ispred Bazunija, ali šutira pravo u njega

3. minut - Prva prilika za Srbiju centrirao je Kostić, ali ispred Đuričića Hendrik izbacuje loptu u korner

1. minut - Utakmica je počela

Reprezentacija Srbije

- Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi, dobro je raspoložen uoči meča

Dragan Stojković

- Naš veliki rival u grupi, Portugal opravdao je ulogu favorita u Azerbejdžanu i ubedljivo slavio.

POZNATI SU I SASTAVI:

SRBIJA 3-5-2: Rajković - Milenković, Veljković, Pavlović - Kostić, Sergej, Gudelj Tadić, Đuričić - A. Mitrović, Vlahović

IRSKA: 3-5-2 Bezunu - Omobamidele, Dafi,Egan - Doherti, Mekgrat, Kulen, Hendrik, Meklin- Braun, Ajda

Sudija: Sančez ( Španija)

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Dragan Stojković Piksi pohvalno je govorio o Ircima, naročito njihovom mentalitetu.

"Uvek je teško igrati protiv Irske, zbog mentaliteta po kom Irci nikada ne odustaju, što mi se jako dopada. Moramo da budemo maksimalno koncentrisani, inače ćemo biti u problemu. Mislim da irski fudbaleri žele da pokažu da zaslužuju više bodova nego što imaju i zato ćemo morati da budemo vrlo dobri. Nisu imali sreće protiv Portugalije, to je nešto što se dešava jednom u 100 godina. I Tjeri Anri, tada isto niste imali sreće", rekao je Stojković u najavi meča", podsetivši na baraž za plasman na Svetsko prvenstvo 2010. godine, kada je Anri rukom spustio loptu za gol Francuske protiv Republike Irske.

Piksi, Dragan Stojković, Dragan Stojković Piksi

Piksi veruje da Srbija može do pobede.

"Naš cilj je da pobedimo svaku utakmicu. To sam i rekao igračima kada smo se prvi put okupili u martu. Želim da igramo napadački i ovde smo došli da pružimo takvu partiju i probamo da osvojimo tri boda. Da bismo otišli u Katar, moramo da pobeđujemo. Čeka nas teška utakmica, ali potrudićemo se da budemo najbolji što možemo. ne smemo da čekamo na grešku protivnika. Moramo sami da dođemo do pobede".

Na tačno polovini takmičenja Srbija je prva u grupi sa 10 bodova iz četiri meča, koliko ima i drugoplasirani Portugal ali i slabiju gol razliku.

Republika Irska je potpuno razočarala i iz četiri meča ima samo 1 osvojen bod i deli poslednje mesto u grupi sa Azerbejdžanom.