SRPSKI FUTSALERI PALI NA STARTU SVETSKOG PRVENSTVA: Iran dao dva gola za 20 sekundi i slavio

1. kolo

Futsal reprezentacija Srbije poražena je danas od Irana sa 2:3, u prvom kolu Grupe F Svetskog prvenstva u Litvaniji.

Golove za Srbiju postigli su Miloš Stojković u 18. i Dragan Tomić u 38. minutu.

Strelci za Iran, trećeplasiranu selekciju sa prošlog Svetskog prvenstva, bili su u četvrtom minutu Hamid Ahmadi i Farhad Fakim, kao i Ahmad Esmeilpur u 37. minutu.

Srbija će u narednom kolu igrati protiv Argentine, koja je aktuelni svetski prvak, dok će se Iran sastati sa Sjedinjenim Američkim Državama.

U istom terminu, u Grupi E Španija je pobedila Paragvaj sa 4:0.

2. POLUVREME

38. minut - GOOOL! Tomić smanjuje rezultat.

37. minut - GOOOL! Iran rešava ovaj meč.

28. minut - Lazarević je šutnuo sa pet metara, njegov šut je izblokiran. Srbija vrši pritisak.

26. minut - Rakić je umalo bio strelac, lopta je posle njegovog šuta fijuknula iznad prečke.

24. minut - Aksentijević u poslednjem trenutku spasava gol Srbije.

1. POLUVREME

18. minut - GOOOL! Miloš Stojković je matirao Selimija, Srbija smanjuje rezultat.

10. minut - Veliki skandal, Ahmadi je namerno udario Pršića. Ahmadi je dobio crveni karton, pa će Srbija igrati sa igračem više.

9. minut - Jovan Lazarević je ponovo bio u akciji, međutim golman Irana Selimi je na mestu. Pritisak Srbije.

8. minut - Srbija je mogla da smanji rezultat, Lazarević je šutirao ali pogodio spoljni deo mreže.

4. minut - GOOOL! Iran za 20 sekundi postiže dva gola. Strelac je Abasi.

4. minut - GOOOL! Iran vodi sa 1:0. Ahmani donosi aktuelnom osvajaču broznane medalje na prošlom Svetskom prvenstvu vođstvo.

2. minut - Lazarević je imao slobodan udarac sa deset metara, međutim, blokiran je.

Futsal reprezentacija Srbije sastaje se sa selekcijom Irana u prvom kolu grupe F na Svetskom prvenstvu u Litvaniji (RTS2).

Futsaleri Srbije nalaze se u najtežoj grupi prvenstva u Viljnusu, zajedno sa današnjim provivnikom Iranom, koji je bio treći na prošlom Svetskom prvenstvu, zatim aktuelnim prvacima sveta, selekcijom Argentine, odnosno SAD, reprezentacijom koja se nalazi u velikom usponu.

Iran je prvi test na putu do naredne faze takmičenja u koju će se plasirati prve dve selekcije iz grupe i četiri najbolje trećeplasirane iz svih grupa.

Nažalost, Nemanja Raičević, prvi golman reprezentacije, zbog kovida nije mogao da učestvuje u utakmici, pa je ostao u hotelskoj sobi. Umesto njega u timu je legendarni Miodrag Aksentijević.