NIKO KAO SRBIN! Dušan Tadić sa 103 dodavanja postao najbolji asistent u istoriji holandske lige!

BRAVO

Sa dve asistencije u pobedi protiv Fortune Sitard (5:0) došao do brojke od 103 dodavanja za gol i ušao u istoriju holandskog prvenstva

Srpski fudbaler Dušan Tadić dotakao je fudbalsku besmrtnost postavši najbolji asistent u istoriji holandske lige! Srbin je time u potpunosti opravdao nadimak "silni" koji mu svi ljubitelji fudbala dodeljuju, a sada je to potvrdio rekordom najboljeg asistenta Eredivizije.

Dušan Tadić

Proteklog vikenda se Tadić izjednačio sa legendarnim Piterom Kajzerom po broju asistencija (101), a nakon nove prvenstvene utakmice i furiozne pobede nad Fortunom Sitard, u kojoj je "petardom" Ajaks zabeležio pobedu (5:0), Srbin je sa dve nove asistencije prestigao Kajzera i sa 103 dodavanja se osamio na prvom mestu po broju asistencija u istoriji holandskog šampionata.

Na taj način je kapiten srpske reprezentacije postigao neverovatan uspeh koji nesumnjivo još više podiže ugled srpskom fudbalu.

Kapiten fudbalske reprezentacije Srbije i "kopljanika" je najpre postigao pogodak na asistenciju Blinda, a onda pred kraj meča upisao dve asistencije u razmaku od pet minuta. Prvo za Kudusa u 72. minutu, a onda i Taljafika u 77. minutu meča protiv Fortune Sitard.

Tadić je osim ulaska u istoriju u ovoj utakmici postigao i pogodak za Ajaks na asistenciju Blinda za vođstvo od 3:0.

Dušan Tadić

- Ajaks je svetski vrh, ne vrh Holandije već sveta. Igrali su u najboljem sastavu i tada je teško zaustaviti ih. Sve što pokušavate je da učinite štetu što je moguće manjom, kazao je šef stručnog štaba Fortune.

Dušanov Ajaks se posle šest kola nalazi na prvom mestu prvenstva Holandije sa 16 bodova.

Vlasnik još jednog priznanja

Osim što je postao najbolji asistent holandskog šampionata, Tadić je na kraju prošle sezone kada je osvojio titulu u Erediviziji sa Ajaksom proglašen za najboljeg igrača lige. U šampionskoj sezoni 2020/2021, Srbin je postigao 14 golova uz 17 asistencija čime je potvrdio epitet najboljeg minule sezone.

I Ajaks oborio rekord

Nije samo maestralni srpski ofanzivac ušao u istoriju. To je uspeo i njegov Ajaks, koji je sa skorom 27 postignutih i jednim primljenim pogotkom ostvario najbolju gol razliku u prvih šest kola ikada u Erediviziji. Tako su "kopljanici" izjednačili rekord velikog rivala PSV-a iz sezone 1999/2000 sa 27 postignutih golova u prvih šest utakmica u takmičarskoj godini.

Najveći Tadićevi uspesi u Holandiji

Prvenstvo Holandije - šampion 2018/19, 2020/21 Kup Holandije - 2018/19, 2020/21 Superkup Holandije - 2019

Eredivizija - uvršten u idealan tim sezone (2013/14, 2018/19, 2020/21), najbolji strelac (2018/19), najbolji asistent (2010/11, 2013/14, 2018/19, 2019/20, 2020/21), najbolji igrač u sezoni (2020/21)