PIKE SAČUVAO NADU BARSELONI: Katalonci teškom mukom slomili Ukrajince, Salcburg GAZI ka osmini finala Lige šampiona! VIDEO

3. kolo

Utakmicama u grupama E, F, G, H, u sredu se nastavlja 3. kolo Lige šampiona.

Fudbaleri Barselone pobedili su večeras na svom terenu Dinamo Kijev sa 1:0, u trećem kolu Grupe E Lige šampiona.

Pobedonosni gol za Barselonu postigao je Djerar Pike u 36. minutu. Nakon centaršuta Djordija Albe, Pike se našao sam na pet metara od gola Dinama i jakim udarcem iz prve pogodio po sredini mreže.

Barselona je treća sa tri boda, dok je Dinamo četvrti sa jednim poenom.

U narednom kolu, timovi će zameniti domaćinstva, pa će Barselona gostovati Dinamu u Kijevu.

Barselona

U istom terminu, u Grupi G, Salcburg je kao domaćin pobedio Volfsburg sa 3:1.

Salcburg je stigao do prednosti već u trećem minutu golom Karima Adejemija. On je iskoristio pas Nikolasa Zajvalda, izbio sam ispred golmana Volfsburga i rutinski poslao loptu u donji levi ugao gola.

Volfsburg je do izjednačenja stigao u 15. minutu golom Lukasa Nmeča. Loše je reagovala odbrana Salcburga nakon kornera sa desne strane. Nmeče je ostao sam na tri metra od gola i glavom prosledio loptu u mrežu.

Salcburg je stigao do novog vodjstva u 65. minutu golom Noa Okafora. Nakon kornera sa desne strane, lopta se odbila od nekoliko igrača oba tima, da bi se na kraju najbolje snašao Okafor i iz okreta postigao gol.

Svojim drugim golom na meču Okafor je u 77. minutu osigurao pobedu Salcburga. Nakon kornera Bernardo je glavom prosledio loptu do Okafora koji je sa pet metara neometan pogodio mrežu.

Salcburg je prvi sa sedam bodova, dok je Volfsburg treći sa dva poena.

U narednom kolu, Salcburg će gostovati Volfsburgu.

1 / 4 Foto: Profimedia

KRAJ MEČEVA:

BARSELONA - DINAMO KIJEV 1:0

VOLFSBURG - SALCBURG 3:1

90. minut - Utakmice su završene

79. minut - Okafor postiže svoj drugi, a treći pogodak za Salcburg na ovom meču i čini se rešava sve dileme u Austriji. Domaćin blizu pobede. Gol pogledajte OVDE.

Liga šampiona

65. minut - Okafor ponovo dovodi Salcburg u vođstvo. Gol pogledajte OVDE.

46. minut - Počela su druga poluvremena utakmica u Salcburgu i Barseloni.

- Pike je ovim golom postao najstariji igrač Barselone koji je postigao gol u Ligi šampiona

38. minut - Barselona je povela nakon silnih promašaja, nakon centaršuta Albe, Pike iz voleja na prvu cepa mrežu Kijevljana.

15. minut- Volsfsburg je izjednačio u Austriji, Nmeča je strelac. Gol možete pogledati OVDE.

3. minut - Već je pao prvi gol , Salcburg je poveo golom Adejemija

1. minut - Utakmice su počele

U terminu od 18. 45 Barselona u grupi E dočekuje Dinamo Kijev, dok u grupi grupi Salcburg dočekuje Volfsburg

Barselona bukvalno igra za ostanak u igri, jer nakon dva kola Katalonci su bez boda i postignutog gola, sa poražavajućom gol razlikom 0:6.

Barselona

Barsa je u prva dva kola identično poražena od Bajerna na svom terenu i Benfike u Lisabonu rezulatom 3:0

Dinamo Kijev takođe nije postigao gol, ali je barem u 1.kolu osvojio bod protiv Benfike 0:0, dok je u Minhenu pretrpeo pravu katastrofu gde je poražen od Bajerna rezultatom 5:0.

Barselona ukoliko želi plasman među prve dve ekipe prosto mora da pobedi, u suprotnom bi za klub takvog renomea eliminacija u grupnoj fazi bila epski neuspeh.

Barselona

U drugom meču u 21h Benfika u Lisabonu dočekuje Bajern.

Nakon dva kola vodi Bajern sa 6 bodova, Benfika ima 4, Dinamo Kijev 1 bod, a poslednja je Barselona bez bodova.

U grupi G Salcburg dočekuje Volfsburg u istom terminu.

Ovo je vrlo izjednačena grupa gde trenutno nakon dva kola vodi Salcburg sa 4 boda, Lil i Volsfsburg imaju po 2, a poslednjeplasirani Lil 1 bod.