ČARAPANI IŠČUPALI PROLAZ U PANČEVU: Bačanin pogodio mrežu Železničara za osminu finala

KUP SRBIJE

Čarapani su teškom mukom izborili pobedu u Pančevu u Fudbalskom kupu Srbije protiv domaćina – Železničara.

Železničar je ambiciozan član Prve lige Srbije i u svojim redovima ima dosta superligaških igrača. Iako su u Kupu iznenađenja moguća, Napredak nije dozvolio kiks, pa je očekivanio izborio plasman u osminu finala Kupa Srbije.

Jedini gol na utakmici postignut je već u 12. minutu. Čarapani su izveli dobar napad, usledio je centaršut sa desne strane Marko Bačanin se našao na pravom mestu, odlično je reagovao pred golom domaćina i ubacio loptu u mrežu.

Železničar je krenuo u ofanzivu kako bi što pre izjednačio i bar obezbedio penale, pa onda kom opanci, kom obojci. Uspeli su u 32. minutu da pogode stativu i to je bilo sve, pa čak i kada su se na terenu u drugom poluvremenu pojavili provereni superligaški igrači Brana Ilić i Obeng Regan.

Golman Vasiljević je bio na visini zadatka i nije dozvolio iznenađenje. Čarapani su imali nekoliko izglednih prilika, ali nisu bili efikasni, a često su ulazili i u ofsajd pozicije. Gol zlata vredan Marka Bačanina ostao e jedini vredan događaj sa ove utakmice,

Železničar - Napredak 0: 1 i plasman Čarapana u osminu finala Fudbalskog kupa Srbije.