ČUDESNI TADIĆ SRUŠIO MILIONERE U DORTMUNDU: Lajpcig u 90. minutu šokirao PSŽ VIDEO

četvrto kolo

Završene su sve utakmice četvrtog kola fudbalske Lige šampiona u grupama A, B, C i D.

Liga šampiona, četvrto kolo (sreda)

Grupa A

21:00: Mančester siti - Klub Briž 4:1

21:00: Lajpcig - Pari sen Žermen 2:2

Tabela: Siti 9, PSŽ 8, Klub Briž4, Lajpcig 1.

21:00: Šerif - Inter 1:3.

Tabela: Real 9, Inter 7, Šerif 6, Šahtjor 1.

Ajaks našeg Dušana Tadića je došao do važne ponede u Dortmundu.

Kada je Mats Humels dobio direktan crveni karton u 29. minutu, delovalo je da će Ajaks lako izaći na kraj sa Dortmundom sa igračem više. Ipak, u 37. minutu je srušen Belingem u kaznenom prostoru i Oliver je pokazao na belu tačku. Penal je realizovao Marko Rojs i pogodio za 1:0.

Izjednačenje je doneo Dušan Tadić u 72. minutu, kada je dočekao dobar centaršut na drugoj stativi i zatresao mrežu. Vođstvo je doneo Sebastijan Ale golom u 84. minutu, na asistenciju Entonija. Tačku na meč u 93. minutu stavio je Klasen.

Sporting je na svom terenu deklasirao Bešiktaš 4:0 (3:0).

Sada Sporting ima šest bodova i ostaje u borbi za plasman u nokaut fazu. Biće veoma zanimljivo do kraja u ovoj grupi. Bešiktaš je otpao jer nema nijedan bod.

PSŽ i Lajpcig su odigrali veoma uzbudljiv meč. Domaći tim je poveo u osmom minutu, četir minuta kasnije promašio je jedanaesterac, da bi zatim Vajnaldum sa dva gola do poluvremena doneo potpuni preokret.

Domaćin se nije predavao, pa je u nadoknadi vremena iz drugog jedanesterca stigao do prvog boda.

Mančester siti, jer uz malo muke do 54. minuta i gola Riada Mareza za 2:1, slomio otpor Briža.

Liverpul je obezbedio prvo mesto u grupi B sa maksimalnih 12 bodova. Za drugo mesto boriće se Porto koji ima pet i Atletiko Madrid sa četiri boda, a Milanu sa jednim preostaje još samo teorijska šansa.

Siti ima devet bodova, PSŽ 8, Lajpcig Briž 4, a Lajpcig 1.

Sve je Liverpul u derbiju protiv Atletika rešio u prvih 20 minuta kada je već vodio sa 2:0 golovima Dioga Žote i Sadija Manea. U obe situacije asistent je sa desne strane bio Trent Aleksander-Arnold, a propuste u odbrani pravio je štoper gostiju Felipe.

Upravo Felipe je u 36. minutu dobio direktan crveni karton zbog neopreznog starta i praktično osudio saigrače na mučenje i poraz na kraju.

Liverpul je od tog momenta rutinski privodio meč kraju i tražio lak put do trećeg gola, ali je dve velike šanse propuštao Mohamed Salah.

U 48. minutu je Diogu Žoti poništen gol zbog ofsajda, a na drugoj strani Luisu Suaresu iz istog razloga. To je "pokvarilo" zabavu, jer do kraja više nije bilo puno uzbuđenja na "Enfildu".

Inter je slavio u Tiraspolju protiv Šerifa – 3:1 (0:0), pa se zakuvalo u toj grupi – Real Madrid ima devet, Inter sedam, Šerif šest bodova, posle četiri odigrana kola. Šahtjor nema nijedan bod.

Drugo poluvreme

90+4. minut - Utakmice su završene

90+3. minut - Klasen za ubedljivu pobedu Ajaksa

90+3. minut - Soboslai postiže gol za Lapcig, sada je 2:2

90+3 - Siti će na kraju ubedljivo poraziti Briž

90+2. minut - Šerif smanjuje protiv Intera

84. minut - Haler ddonosi potpuni preokret Ajaksu

83. minut - Inter golom Sančeva rešava sve dileme

73. minut . Čini se da Siti lomi otpor briža, tim iz Mančestera vodi 3:1

72. minut - Gol u Dortmundu! Dušan Tadić, Ajaks je izjedančio

66. minut - Posle Brozovića i Škrinar pogađa mrežu Šerifa, Inter grabi ka pobedi

57. minut Evo neizvesnosti Suarez pogađa, ali je gol poništen posle gledanja VAR-a

56. minut - Sarabia postiže četvrti gol za Sporting koji je demolirao Bešiktaš

55. minut - Rijad Marez za drugo vođstvo Sitija

54. minut - Inter je probio Šerifov bedem

49. minut - , Žota je postigao drugi gol, , ali je on poništen zbog ofsajda

46. minut - Utakmice su nastavljene

45+2. minut - Završena su prva poluvremena

41. minut - Paulinjo postiže lep gol za Portulace

40. minut - Vajnaldum drugiom golom donosi preokret PSŽ-u

39. minut - Drugi gol Pedra Gonsalvesa, Sporting ima sigurnu prednost

36. minut - Felipe je isključen, Atletiko na Enfildu ostaje sa desetoricom

36. minut - Rojs iz penala donosi prednost Dortmundu

30. minut - Pedro Gonsalves iz penala donosi prednost Sportingu protiv Bešiktaša

29. minut - Borusija će do kraja meča igrati sa desetoricom jer je zbog prekršaja isključen Humels

21. minut - Dva gola! Mane je duprlirao prednost Liverpula, a Vajnaldum doneo izjednačenje PSŽ-u

18. minut - Autogolom Stonsa Briž dolazi do izjednačenja

15. minut - Fil Foden je pronašao put do mreže, za vođstvo Mančester sitija

13. minut - Liverpul golom Žote vodi protiv Atletika

12. minut - Lajpcig je posle gola imao i kolosalnu šansu, ali je promašio penal

8. minut - Nkunku je šokirao Parižane, Lajpcig vodi 1:0

1. minut - Utakmice siu počele

Prvo poluvreme

U derbiju večeri Atletiko Madrid će gostovati prvoplasiranom Liverpulu. Njihov duel pre dve nedelje u prestonici Španije, završen je pobedom engleske ekipe (3:2), a junak meča bio je dvostruki strelac Mohamed Salah. Egipćanin se nalazi u sjajnoj formi ove sezone, na 13 utakmica u svim takmičenjima, u dresu Liverpula postigao je 15 golova i šest asistencija. Do sada su ova dva kluba samo jednom bila u istoj grupi Ligi šampiona. Bilo je to u sezoni 08/09 i tada su oba susreta završena rezultatom 1;1.

U grupi A, Mančester siti će pred svojim navijačima pokušati da se iskupi za nedavne poraze u Premijer ligi i Kupu Engleske.

“Građani“ su ove nedelje doživeli dva poraza. Prvo od Vest Hema u Liga kupu posle jedanaesteraca, čime su izgubili šansu da petu sezonu zaredom osvoje ovo takmičenje, da bi tri dana kasnije ispustili bodove pred svojim navijačima od Kristal Palasa (0:2). U Ligi šampiona su pored poraza od PSŽ (2:0), upisali dve ubedljive pobede. Protiv Lajpciga u prvom kolu (6:3) i Briža (5:1) u prošlom. Belgijanci su sa druge strane, posle uvodnog remija protiv Parižana (1:1) savladali Lajpcig (2:1), čime su do sada prikupili četiri boda, dva manje od današnjeg rivala, sa kojim će po drugi put u istoriji ukrstiti koplja na evrosceni

.

U grupi C, desetkovani Dortmund će pokušati da se osveti Ajaksu za ubedljiv poraz u Amsterdamu (4:0).

Borusija je posle debakla u Holandiji vezala tri pobede. Prvo je savladala Arminiju u Bilefeldu (3:1), potom Inglštad u Kupu (2:0), da bi minulog vikenda u lokalnom derbiju pobedila Keln (2:0). Zanimljivo je da je Bundesligaš sve pobede ostvario bez svog najboljeg strelca Erlinga Halanda, kao i Gereire, Rejne, Dahuda, Šmelcera i Bauze. Ajaks u Nemačku dolazi kao lider domaćeg šampionata i grupe C Lige šampiona. U elitnom takmičenju ima maksimalnih devet bodova iz prva tri kola i impozantnu gol razliku 11:1. U svojim redovima imaju i najboljeg strelca dosadašnjeg toka Lige šampiona – Sebastijana Alera, koji je zabeležio šest golova.