ZVEZDA TEŠKOM MUKOM UBRALA LALE: Crveno-beli nakon PREOKRETA savladali Vojvodinu, Dragović od tragičara do HEROJA! VIDEO

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Vojvodinu u utakmici 16. kola Superlige Srbije rezultatom 2:1

Vojvodina je povela u 30. minutu, udarac je uputio Mirko Topić, a loptu je na putu ka golu skrenuo igrač Zvezde Aleksandar Dragović.

Zvezda je do izjednačenja mogla u 49. minutu, ali je gol Milana Pavkova poništen, zbog ofsajd pozicije Aleksandra Kataija.

Četiri minuta kasnije Pavkov je glavom izjednačio rezultat, nakon centaršuta Petra Stanića.

Gol za pobedu crveno-belih postigao je Dragović u 61. minutu. Posle kornera skočio je Seku Sanogo, a do lopte je zatim došao austrijski reprezentativac.

Zvezda je druga na tabeli Super lige Srbije sa 38 bodova, pet manje od Partizana, koji večeras na svom terenu igra meč protiv Proletera, dok Vojvodina zauzima četvrto mesto sa 23 boda.

Crveno-beli će nakon večerašnjeg meča imati utakmicu manje u odnosu na Partizan.

U sledećem kolu Zvezda gostuje ekipi Mladosti u Lučanima, a Vojvodina gostuje Partizanu.

1 / 14 Foto: Starsport

KRAJ MEČA

Drugo poluvreme:

90, minut - Utakmica je prioodužena za tri minuta.

87. minut - Falko propustio priliku da reši sve dileme.

85. minut- U igri je Krstičić umesto Kataija

Zvezda

80. minut - Vojvodina pritiska, domaćin želi do izjednačenja.

75. minut - Opao je ritam utakmice

70. minut- Borjan brani udarac Kabića pokušao je lucidnim šutem ali je kapiten Zvezde odbranio šut u bliži ugao.

67. minut - Umesto Stanića u igri je Njegoš Petrović

65. minut - Velika šansa za Vojvodinu Stevanović je nakon kornera šutirao a Gobeljić je u poslednji čas skrenuo loptu u korner.

Zvezda

62. MINUT - GOOL , 1:2, Posle kornera i u gužve u petercu Vojvodine ,Sanogo je glavom pokušao,a Dragović najsnalažljiviji u gužvi šutira nogom i matira nermoćnog Simića. Zvezda ponovo vodi.

59. minut - Simić brani šut Falka

56. minut - Zvezda nastavlja da napada nakon izjednačenja , crveno- beli žele potpuni preokret

Zvezda

53. minut GOOL 1:1, Pavkov. Ovog puta gol je priznat. Centrirao je Stanić sa desne strane, Pavkov bio najviši u skoku i prosto zakucao loptu u mrežu.

50. minut - Pavkov postiže gol na asistenciju Kataija, ali je on poništen nakon gledanja VARA pošto je Ivanić u trenutku primanja lopte bio u ofsajdu

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, Stanković je reagovao trostrukom izmenom, umesta Bena, Gajića i Pankova , u igri su Falko, Gobeljić i Eraković

Zvezda

Prvo poluvreme:

45. minut - Pokušao je Stanić lopta od golmana Simića pogađa stativu.

42.minut - Novosađani mnogo opasniji

38. minut - Nova velika šansa za Vojvodinu, Vukadinović je šutirao iz izgledne situacije, ali pored gola.

33. minut- Velika šansa za Zvezdu, centrirao je Katai, Pavkov pokušao glavom, ali brani Simić

Zvezda

30. minut - GOOL 1:0, Vojvodina vodi. Nakon pravog rikošeta u šesnaestercu , lopta dolazi do Topića koji šutira,lopta pogađa Dragovića i menja pravac i ulazio u mrežu nemoćnog Borjana

26. minut- Neverovatna šansa za Vojvodinu, centrirao je Devetak, a Mrkajić neometan sa tri metra promašio ceo gol. Bukvalno je teže bilo promašiti nego pogoditi.

23. minut - Zapretila je Vojvodina, pokušao je Mrkajić glavom ali zamalo neprecizan.

20. minut - Pokušao je Ivanić sa penaltika, ali je traljavo šutirao.

15. minut - Opao je ritam meča, Vojvodina je izdržala početne nalete crveno- belih

Zvezda

11. minut - Vojvodina vreba iz kontre preko brzonogih Simića i Vukadinovića

7. minut - Nakon centaršuta Bena iz kornera gužva u šesnaestercu Vojvodine, ali su dopmaćini odbranili

3. minut - Zvezda je od starta krenula agresivno, u želji da što pre postigne gol.

1. minut - Utakmica je počela

Zvezda

- Uoči meča Delije su istaskle transparent podrške svom kondicionom treneru Federiku Panonćiniju koji je pogođen posle meča sa Mitjilandom.

VOJVODINA: N. Simić – Bjeković, Stevanović, Kovačević, Devetak – Topić, Busnić, Zukić – V. Simić, Vukadinović, Mrkaić.

ZVEZDA: Borjan – Gajić, Dragović, Pankov, Rodić – Sanogo, Stanić, Ivanić – Ben, Katai – Pavkov.

"Očekujem da će sutra odreagovati na ovaj poraz i da reprezentativnu pauzu iskoristimo kako bismo se odmorili, skupili ponovo i spremili do 15. decembra. Imamo mnogo jak raspored i dosta toga što se tiče Evrope će se odlučivati u zadnjem mesecu", rekao je trener crveno-belih Dejan Stanković u najavi meča.

Stanković je pohvalio rad nekadašnjeg igrača Crvene zvezde Slavoljuba Đorđevića koji Vojvodinu predvodi sa klupe.

"Đorđević radi odličan posao, to je pokazao i prošle sezone u Radniku. Sa Vojvodinom mu možda start nije izgledao najbolje, ali je dosta promene bilo u igračkom kadru Vojvodine od njegovog dolaska. Iz utakmice u utakmicu vidi se da dobro radi, da je fokusiran i izvlači maksimum iz svojih igrača", rekao je Stanković.

"Čeka nas lepa utakmica, lep derbi. Svi će biti na raspolaganju, samo da vidimo ko je ko je koliko umoran, ali ćemo izaći u najjačem sastavu", zaključio je trener Zvezde.