Makazice Moreire za trijumf Vojvodine

Superliga

Novosađani su u trećem kolu Superlige uspeli da vežu i drugu pobedu u prvenstvu

Fudbaleri Vojvodine su u trećem kolu Superlige uspeli da vežu i drugu pobedu u prvenstvu i pred domaćom publikom savladaju BSK iz Borče sa minimalnih 1:0.

Čvrsta odbrana Borčanaca dugo je odolevala domaćinima, ali je konačno poklekla četiri minuta pre isteka regularnih 90 kada je Miroslav Stevanović centrirao do Almamija Moreire, a ovaj reagovao "makazicama". Golman BSK-a Ljubo Kovačević bio je nemoćan.

Kovačević je samo šest minuta ranije uspeo da na jedvite jade spreči Abubakara Oumarua da ni kriv ni dužan zatrese protivničku mrežu, pošto se Stevanovićev šut odbio o leđa Kamerunca, lopta je promenila pravac, ali ne toliko da prevari iskusnog golmana gostiju. Stevanović je u 60. minuta i uspeo da proturi loptu iza leđa Kovačevića, ali je taj pogodak poništen zbog ranijeg faula u napadu.