BRUKA I SRAMOTA TOTENHEMA U SLOVENIJI: Mala Mura PONIZILA engleskog velikana!

liga konferencija

Klub iz Murske Sobote nema nikakve šanse da prođe dalje, strelac za "pevce" engleski reprezentativac Hari Kejn

Fudbaleri slovanačke Mure savladali su u Mariboru engleski Totenhem sa 2:1 (1:0), u meču petog kola grupne faze Lige konferencija. Slovenački tim napravio je veliko iznenađenje i bacio na kolena ekipu Antonija Kontea.

Mura nema nikakve šanse da prođe dalje i ovo su im prvi bodovi u Ligi konferencija, a Totenhem je pred poslednje kolo pao na treće mesto, iza Vitesea. Oba tima imaju po sedam bodova.

Domaćin je poveo preko Horvata u 11. minutu, koji je pogodio rašlje sa ivice kaznenog iskosa sa leve strane. Gosti iz Londona ostali su sa igračem manje u 32. minutu, kada je drugi žuti i crveni karton zaradio Sesenjon. Hari Kejn je u 72. minutu izjednačio, a u sudijskoj nadoknadi pobedu Muri donosi Marosa.

U drugom meču ove grupe, Ren i Vitese su u Francuskoj odigrali 3:3 (2:1).