Šokantan poraz Reala od Hetafea, remi Valensije

Kraljevski klub posle dva kola ima jedan bod i nalazi se na 15. mestu

MADRID - Fudbaleri Real Madrida ni u drugom kolu nove sezone španske Primere nisu uspeli da pobede, pošto su u nedelju uveče u gostima izgubili od Hetafea sa 1:2.Aktuelni šampion Španije u prvom kolu je igrao nerešeno 1:1 sa Valensijom, a potom je doživeo i neuspeh u prvom meču nacionalnog Super kupa, pošto je kao gost izgubio od Barselone sa 2:3.Madridjani su večeras poveli u 21. minutu, golom Gonzala Iguaina, ali su igrači Hetafea u drugom poluvremenu uspeli da preokrenu rezultat i dodju do tri boda.Strelci za domaći tim bili su Huan Valera u 53. i Abdelaziz Barada u 75. minutu.

Fudbaleri Valensije i Deportiva iz La Korunje igrali su kasno večeras nerešeno 3:3, u utakmici 2. kola prvenstva Španije.

U goleadi na Mestalji domaća Valensija propustila je veliku priliku da zabeleži pun pogodak, jer je na poluvremenu vodila sa 3:1. Povratnik u Primeru, međutim, nije se predavao i ofanzivnom igrom uspeo je da nadoknadi minus za osvajanje važnog boda.

Deportivo je remijem zasluženo u vrhu tabele sa dva boda zaostatka za vodećom Barselonom.

Valensija - Deportivo 3:3 (Soldado 11, 28, Fehuli 41 - Agilar 38, 59, Pici 75. penal)

Odigrano u nedelju: Hetafe - Real Madrid 2:1, Granada - Sevilja 1:1, Osasuna - Barselona 1:2.

Odigrano u subotu: Malaga - Majorka 1:1, Espanjol - Saragosa 1:2, Betis - Rajo Valjekano 1:2, Sosijedad - Selta 2:1.

U ponedeljak se sastaju Valjadolid - Levante i Atletiko Madrid - Atletik Bilbao.