SPEKTAKL NA TEATRU SNOVA: Jubilnarni gol Ronalda i pobeda Junajteda za doček Regniku! VIDEO

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su večeras na svom terenu ekipu Arsenala sa 3:2, u meču 14. kola Premijer lige.Gosti su do vodjstva došli u 13. minutu. Lopta je posle kornera došla do Emila Smita-Roua, a golmana Junajteda Davida de Heu je slučajno sapleo saigrač Fred.

De Hea je ostao na zemlji, a Smit-Rou je neometano postigao gol. Sudija je gol priznao nekoliko minuta kasnije posle gledanja VAR-a.

Junajted je do izjednačenja došao golom Bruna Fernandeša u 44. minutu, a portugalskom igraču ovo je bio 100. nastup za ekipu.

U nastavku meča Kristijano Ronaldo je iskoristio asistenciju Markusa Rašforda, i u 52. minutu doveo je Junajted u vodjstvo.

Martin Odegard je dva minuta kasnije posle asistencije Gabrijela Martinelija izjednačio rezultat.

U 68. minutu Fred je pao u kaznenom prostoru Arsenala, nakon što ga je oborio Odegard, a sudija je tek posle nekoliko minuta na asistenciju VAR-a dosudio penal.

Ronaldo je sa "bele tačke" u 70. minutu doneo sva tri boda Junajtedu, i prvu pobedu u Premijer ligi posle 30. oktobra.

Domaći tim sa klupe je poslednji put vodio privremeni trener Majkl Kerik, nakon što je Ralf Rangnik danas dobio radnu dozvolu.

Arsenal je peti na tabeli Premijer lige sa 23 boda, dok je Junajted sedmi sa dva boda manje.

U sledećem kolu Junajted dočekuje Kristal Palas, a Arsenal gostuje Evertonu.