MESI I MBAPE SE IGRALI FUDBALA: PSŽ ZGROMIO Briž, Lajpcig SRUŠIO Mančester siti i prezimio u Ligi Evrope! VIDEO

6. KOLO

Počinje rasplet u Ligi šampiona, u utorak su na programu utakmice poslednjeg 6.kola, u grupama A, B, C, D.

Fudbaleri PSŽ- a savladali su Briž sa 4:1 u utakmici poslednjeg 6. kola Lige šampiona.

Po dva gola za domaćina su postigli su Mesi i Mbape, dok je utešni gol za goste postigao Ric.

PSŽ je poveo golom Kilijana Mpabea u drugom minutu. Nakon pokušaja Mendeša, golman Briža Minjole je uspeo da interveniše, ali se lopta odbila na nogu Mpabea koji je šutem iz prve pogodio suprotan ugao gola.

Samo pet minuta kasnije Mpabe je svojim drugim golom duplirao prednost Parižana. Di Marija je ubacio loptu na peterac gde ju je dočekao Mpabe i iz prve šutirao. Treći gol postigao je Lionel Mesi u 38. minutu, preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Kilijan Mpabe je svojim 30. i 31. golom u Ligi šampiona posato najmlađi fudbaler koji je stigao do cifre od 30 golova u takmičenju.

Treći gol postigao je Lionel Mesi u 38. minutu, preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Strelac počasnog gola za Klub Briž bio je Mats Ric u 68. minutu.

Sedam minuta kasnije Mesi stiže do svog drugog gola na meču, ovoga puta preciznim udarcem sa "bele tačke".

PSŽ

U drugoj utakmici Lajpcig je slavio protiv Mančester sitija sa 2:1

Strelci za domaćine bili su Soboslaj i Andre Silva, a za goste Marez.

Lajpcig je poveo golom Dominika Soboslaja u 24. minutu. On je uspeo da pobegne odbrani Sitija i izbegne ofasajd zamku, a potom i obišao golman Zaka Stefena i zatresao mrežu.

Drugi gol za Lajpcig postigao je Andre Silva u 71. minutu, nakon dobre timske akcije i asistencije Emila Forsberga.

Samo pet minuta kasnije Siti je uspeo da smanji prednost Lajpciga, a strelac je bio Rijad Mares, nakon centaršuta Oleksandra Zinčenka.

Mančester siti je od 83. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je direktan crveni karton dobio Kajl Voker.

Siti je grupnu fazu završio sa 12 bodova na prvom mestu.

Drugoplasirani PSŽ ima 11 i ove dve ekipe nastavljaju takmičenje u Ligi šampiona.

Lajpcig je treći sa 7 bodova i prelazi u Ligu Evrope, dok je poslednjeplasirani Briž sa 4 boda završio takmičenje.

Žreb parova za nokaut fazu Lige šampiona i Lige Evropa održaće se u ponedeljak, 13. decembra.

1 / 5 Foto: Profimedia

KRAJ MEČEVA:

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmice su završene.

83. minut - Kajl Voker je dobio crveni karton zbog neopreznog starta, Siti ostaje sa igračem manje.

77. minut - Vraća se Mančester siti, Marez smanjuje na 2:1

75. minut - Mesi iz penala postiže četvrti gol za PSŽ

Leo Mesi

71. minut - Forsberg duplira vođstvo Lajpciga koji je pred pobedom protiv favorizovanih "građana".

68. minut- Prvi gol u drugom poluvremenu, Briž smanjuje u Parizu, Ric je strelac.

46. minut - Nastavljeni su mečevi u Parizu i Lajpcigu

PSŽ

Prvo poluvreme:

45. minut - Završena su prva poluvremena na obe utakmice.

37. minut - 3:0 za PSŽ. Sjajna kontra Parižana, Mbape je uposlio Mesija, koji fantastično preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca matira golmana Briža.

24. minut - Lajpcig je poveo protiv Sitija, Soboslaj je nakon kontre zatresao mrežu " građana" Bitan gol za domaćina kome pobeda osigurava plasman u Ligu Evrope na proleće.

Liga šampiona

7. minut - Mbabe je izuzetno raspoložen večeras, duplira prednost Parižana, već je 2:0

PSŽ

2. minut - Već je pao prvi gol, PSŽ vodi protiv Briža, strelac Kilijan Mbape

1. minut - Utakmice su počele

PSŽ : BRIŽ

LAJPCIG : MANČESTER SITI

U popodnevnom terminu u grupi A PSŽ dočekuje Briž, a Lajpcig Mančester siti.

U ovoj grupi nakon kolo pre kraja dosta toga je poznato.

Prvi je Mančester siti sa 12 bodova, drugi PSŽ sa 8. Ove dve ekipe obezbedile su plasman u osminu finala Lige šampiona.

Ostala je samo dilema u borbi za treće mesto.

Lajpcig i Briž imaju po 4 boda.

Nemci su u prednosti zbog boljeg međusobnog skora ( 1:2 i 5:0) pa Belgijanci moraju da zabeleže bolji rezultat od Lajpciga ukoliko žele da prezime u Ligi Evrope.