BARSA NE MOŽE BEZ MESIJA: Bajern PONIZIO Katalonce i izbacio ih iz LŠ posle skoro dve decenije! Prošli Benfika, Lil i Salcburg

6. KOLO

Utakmicama u grupama E, F, G večeras je završena grupna faza Lige šampiona.

Fudbaleri Benfike obezbedili su večeras plasman u osminu finala Lige šampiona, nakon što su u poslednjem, šestom kolu Grupe E pobedili Dinamo Kijev sa 2:0.

Benfika je zauzela drugo mesto u grupi sa osam bodova, deset manje od prvoplasiranog Bajerna, koji je još od ranije obezbedio plasman dalje.

Vođstvo Benfiki doneo je Jaremčuk u 16. minutu, nakon odlične asistencije Žoa Marija. Benfika je duplirala prednost u 22. minutu golom Žilberta. Odbrana Dinama je loše reagovala, nakon čega je lopta stigla do Žilberta koji je snažnim udarcem savladao golmana Buščana.

Bajern je na svom terenu pobedio Barselonu sa 3:0, pa će Katalonci sa treće poziciji u grupi takmičenje nastaviti u Ligi Evropa.

Bajern

Poveo je Bajern u 34. minutu golom Tomasa Milera. Robert Levandovski je centrirao, a Miler glavom prosledio loptu ka mreži, koju nije uspeo da stigne Arauho i izbije pre nego što je prešla gol liniju. Drugi gol za Bajern postigao je Liroj Sane u 43. minutu, lepim udarcem iz daljine.

Treći gol za Bavarce postigao je Džamal Musijala u 62. minutu. Alfonso Dejvis je prošao po levoj strani, dodao Musijali, kome nije bilo teško da savlada Ter Štegena.

Poslednje mesto u grupi zauzeo je Dinamo Kijev sa jednim osvojenim bodom.

.Barselona prvi put posle sezone 2003 / 2004 neće igrati u osmini finala Lige šampiona. Ono što je posebno zanimljivo je da je to poslednja sezona pre debija Lea Mesija za senirski tim. Od tada pa sve do večeras Katalonci su redovno prolazili grupnu fazu. Mesi je napustio Barsu letos, a slavni klub nastavlja takmičenje u Ligi Evrope.

Liga šampiona

U grupi F fudbaleri Mančester junajteda i Jang Bojsa odigrali su večeras nerešeno 1:1, u poslednjem, šestom kolu Grupe F Lige šampiona.Mančester je pre poslednjeg kola obezbedio prvo mesto, a grupnu fazu takmičenja je završio sa 11 bodova.

Poveo je Junajted golom Mejsona Grinvuda u devetom minutu. Luk Šo je centrirao sa leve strane, a Grinvud je u padu uspeo da zahvati loptu i sa šest metara postigne gol. Izjednačenje Jang Bojsu je doneo Fabijan Rajder u 42. minutu. On je preciznim udarcem pogodio mrežu, nakon greške odbrane Junajteda.

Konačan rasplet u Grupi F znaće se nakon meča Atalante i Viljareala, koji je odložen za sutra veče, zbog snažne mećave koja je zahvatila Bergamo.

Kolo pre kraja, Viljareal je drugi sa sedam bodova, a Atalanta treća sa bodom manje, pa će tako ova dva tima u direktnom duelu odlučiti ko će nastaviti takmičenje u Ligi šampiona, a ko će kao treći u Ligu Evropa.

Četvrto mesto u grupi zauzeo je Jang Bojs sa pet osvojenih bodova

Lil

U grupi G fudbaleri Lila plasirali su se večeras u osminu finala Lige šampiona, pošto su na gostovanju savladali Volfsburg sa 3:1, u poslednjem meču Grupe G.

Francuski tim je poveo golom Buraka Jilmaza u 11. minutu, nakon što je turski napadač iskoristio odličan kontranapad.

Džonatan Dejvid je u 72. minutu iskoristio asistenciju Ejndžela Gomesa, a lopta je od stative ušla u mrežu domaćeg tima.

Treći gol za francuski tim je posle greške odbrane Volfsburga postigao upravo Gomes u 78. minutu.

Konačan rezultat postavio je Renato Štefen u 89. minutu.

Lil je u nokaut fazu Lige šampiona prošao sa prvog mesta, i sa osvojenih 11 bodova, dok je Volfsburg završio učešće na četvrtom mestu sa pet bodova.

Sevilja

Salcburg je do osmine finala Lige šampiona došao pobedom na svom terenu protiv Sevilje sa 1:0.

Jedini gol na meču postigao je Noa Okafor u 50. minutu, a na asistenciju Karima Adejemija.

Tim iz Andaluzije je u 64. minutu ostao sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton zbog povlačenja dobio Đoan Džordan.

Austrijski tim će u osminu finala Lige šampiona ići sa druge pozicije, sa 10 bodova, dok Sevilja sa šest osvojenih bodova nastavlja takmičenje u šesnaestini finala Lige Evropa.

1 / 8 Foto: Profimedia

KRAJ MEČEVA

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmice su završene

89. minut - Utešni gol za Volfsburg postiže Štefen

78. minut - Gomes rešava sve dileme u Nemačkoj, 3:0 za Lil, koji overava prvo mesto u grupi. Nemci završavaju takmičenje.

Lil

72. minut - Lil postiže i drugi gol u Nemačkoj i čini se overava plasman u osminu finala sa prvog mesta.

64. minut - Novi problemi za Sevilju, gosti ostaju sa igračem manje, Džordan je dobio crveni karton.

62. minut - Bajern postiže i treći gol i čini se rešava sve dileme, asko ih je uopšte bilo.

50. minut - Salcburg je poveo protiv Sevilje, strelac Okafor, španski klub u problemu.

46. minut - Utakmice su nastavljene

Bajern

Prvo poluvreme:

45. minuta - Okončana su prva poluvremena na svih pet utakmica

43. minut - Fantastičan gol Liroja Sanea, prosto je pocepao mrežu Ter Štegena

42. minut - Izjednačenje u Mančesteru, Rider postiže pogodak za Jang Bojs

34. minut - Bajern je poveo u Minhenu, Miler postiže gol, Barselona u velikom problemu.

22. minut - Benfika se ne šali, Žilberto postiže drugi pogodak. Ovo odgovara i srpskim klubovima , pošto naam je Ukrajina direktan rival u borbi za koeficijent i 11. poziciju.

Benfika

- Ništa od utakmice u Bergamu

16. minut - Benfika je povela, strelac Jaremčuk

11. minut - Gol i u Volsfburgu, Burak Jilmaz dovodi Lil u vođstvo

9. minut - Pao je prvi gol u večernjem terminu, Mejson Grinvud dovodi Mančester junajted

- Radnici na stadionu pokušavaju da očiste stadion od snega. Meč je odložen za 20 minuta.

Atalanta

1. minut - Utakmice su počele, svuda sem u Bergamu, gde je sneg zavejao teren. Pitanje da li će se meč uopšte igrati.