LUDILO U NOVOM SADU: Spartak imao dva gola prednosti, Vojvodina se "vratila u život" i na kraju sve upropastila!

SUPERLIGA SRBIJE

U trećem minutu sudijske nadoknade fudbaler domaćina Novica Maksimović dao autogol.

Na novosadskom Karađorđu bura u vojvođanskom derbiju i na kraju pobeda gostiju iz Subotice: Vojvodina - Spartak 2:3 (0:2). Subotičani su imali dva gola prednosti, Vojvodina se vratila, ali je Spartak ipak uzeo sva tri boda u zahvaljujući autogolu Novice Maksimovića u trećem minutu sudijske nadoknade.

Ludu utakmicu su odigrali vojvođanski klubovi i takav epilog niko nije nagoveštavao posle prvih 45 minuta kada su pogađali Luka Bjelović posle prodora i Nemanja Nikolić sa pola terena. On je ukrao je loptu na polovini i dalekometnim udarcem lobovao Gorana Vukliša.

Međutim, u rasponu od 10 minuta u drugom poluvremenu domaćin se vratio preko Nemanje Čovića i Veljka Simića, pa je čak jurila i preokret. Na kraju je ostala praznih ruku jer je Maksimović nespretno reagovao i bodovi su otišli na sever Srbije.

Spartak je sedmi sa samo dva boda manje od četvrtoplasirane Vojvodine.