NOVI KIKS PLAVACA, SADA PROTIV VULVERHEMPTONA: Građani pregazili Njukasl na gostovanju! VIDEO

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su danas na gostovanju ekipu Njukasla sa 4:0, u meču 18. kola Premijer lige.

Siti je poveo golom Rubena Dijaša u petom minutu. Dijaš je iskoristio lošu reakciju odbrane Njukasla, ostao je sam u petercu, i glavom je savladao golmana Martina Dubravku.

Rezultat je u 27. minutu povećao Žoao Kanselo, posle preciznog udarca sa ivice šesnaesterca.

Rijad Marez je u 63. minutu iskoristio odličan centaršut Oleksandra Zinčenka, a konačan rezultat je posle prodora Gabrijela Žezusa postavio Rahim Sterling u 86. minutu.

Siti ostaje prvi na tabeli Premijer lige sa 44 boda, dok je Njukasl pretposlednji, 19. sa 10 bodova.

U narednom kolu Siti dočekuje Lester, a Njukasl na svom terenu igra protiv Mančester junajteda.

Vulverhempton i Čelsi su odigrali nerešeno 0:0.

Čelsi je ranije tražio da se utakmica odloži zbog pet zaraženih igrača korona virusom, ali je liga odbila taj zahtev.

Gol igrača Vulverhemptona Danijela Podensea poništen je u 15. minutu zbog ofsajda.

Čelsi je treći sa 38 bodova, dok Vulverhempton zauzima osmo mesto sa 25 bodova.

Tim iz Londona u narednom kolu gostuje Aston Vili, a Vulverhempton dočekuje Votford.

U ovom kolu odloženo je čak šest utakmica zbog korona virusa, a večeras se igra još samo duel Totenhema i Liverpula.