PETARDA ŽUTE PODMORNICE: Viljareal ubedljiv protiv Alavesa u Primeri

ŠPANIJA

Fudbaleri Viljareala pobedili su večeras na svom terenu ekipu Alavesa sa 5:2, u zaostalom meču četvrtog kola španske Primere.

Domaći tim je u vođstvo doveo Đerar Moreno u 18. minutu, a rezultat je u 27. minutu povećao Bulaj Dia.

Do kraja poluvremena baskijski tim je postigao gol, a strelac je bio Pere Pons u 44. minutu.

Hoselu je u 65. minutu doneo izjednačenje gostima, da bi Viljareal ponovo poveo preko Diaa u 76. minutu.

Golove su u nastavku postigli i Eremi Pino u 79., a Moreno je svoj drugi gol upisao u 88. minutu.

Viljareal je deveti na tabeli Primere sa 25 bodova, dok se Alaves nalazi u zoni ispadanja, na 18. mestu sa 15 bodova.

U narednom kolu, Viljareal će početkom nove godine dočekati Levante, a Alaves na svom terenu igra protiv Real Sosijedada