SENZACIJA NA SAN SIRU, SUDIJA POKRAO ROSONERE: Specija u nadoknadi šokirala Milan, Miha izgubio od Napolija! VIDEO

SERIJA A

Fudbaleri Specije pobedili su večeras u gostima Milan sa 2:1, u 22. kolu italijanske Serije A.

Poveo je Milan golom Rafaela Leaa u prvom minutu nadoknade poluvremena, da bi izjednačenje i pobedu Speciji doneli Kevin Agudelo golom u 64. i Emanuel Giasi golom u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Igrao se treći minut nadokanade, na semaforu pisalo 1:1, kada je lopta stigla do Žuniora Mesijasa koji je sjajno iz prve pogodio dalju stranu. Nemoćan je bio dotad fantastični Ivan Provedel, ali usledio je šok. Gol je poništen, pošto se u trenutku Mesijasovog šuta začula pištaljka sudije Marka Sare zbog faula Bastonija nad Radetom Krunićem na nekih davadesetak metara od gola.

Umesto da pusti prednost, arbitar je dunuo u pištaljku i poništio pogdak domaćeg tima, ali to nije bio kraj uzbuđenjiama, Deset sekundi po isteku petog od pokazanih pet minuta nadoknade usledio je pogodak Specije za 2:1!

Sporni momenat možete pogledati OVDE

Specija je upisala šestu pobedu u prvenstvu i sa 22 boda zauzima 14. poziciju. Milan je drugi sa 48 bodova, dva manje i utakmicom više od prvoplasiranog Intera.

U narednom kolu, Milan će dočekati Juventus, dok će Specija ugostiti Sampdoriju.

Milan, Napoli

U istom terminu, Napoli je u gostima pobedio Bolonju sa 2:0.

Dvostruki strelac za Napoli bio je Irving Lozano u 20. i 47. minutu.

Napoli je zabeležio 14. pobedu u prvenstvu i sa 46 bodova zauzima treće mesto, a Bolonja je 13. sa 27 poena.

U sledećem kolu Napoli će dočekati Salernitanu, dok će Bolonja gostovati Veroni.