BEN IZBACIO RAJEVCA: Maroko prvi, Kanga u osmini finala!

AFRIČKI KUP NACIJA

Fudbaleri Maroka i Gabona plasirali su se večeras u osminu finala Afričkog kupa nacija, kao dve prvoplasirane ekipe u Grupi C.

Maroko i Gabon su u poslednjem kolu grupne faze takmičenja odigrali nerešeno 2:2.

Poveo je Gabon golom Džima Alevina u 21. minutu, da bi izjednačenje Maroku doneo Sofijan Bufal golom iz penala u 73. minutu. Gabon je ponovo poveo autogolom Najefa Agerda u 81. minutu, da bi konačan rezultat postavio Ašraf Hakimi dva minuta kasnije.

Maroko se u osminu finala plasirao kao prvi u grupi sa sedam osvojenih poena, dok je Gabon u dalje takmičenje prošao sa druge pozicije osvojivši pet bodova.

Gana

U istom terminu, u istoj grupi, Komori su pobedili Ganu sa 3:2.

Strelci za Komori bili su El Fardu Ben u četvrtom i Ahmed Mogni u 62. i 85. minutu.

Golove za Ganu postigli su Ričmond Boaći u 64. i Aleksander Điku u 77. minutu.

Gana je od 25. minuta igrala sa igračem manje, nakon što je direktan crveni karton dobio Andre Aju.

Komori su treći u grupi sa tri boda, i da li će se plasirati dalje kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije znaće se nakon što se završi grupna faza takmičenja.

Gana je takmičenje završila na poslednjem mestu sa jednim osvojenim bodom.