CRVENA ZVEZDA PORAŽENA OD ŠAHTJORA U GENERALNOJ PROBI: Crveno-beli se vratili iz ambisa, a onda prosuli sve! VIDEO

Pripreme u Antaliji

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u generalnoj probi u Antaliji od Šahtjora iz Donjecka sa 3:2 (2:0).

Šahtjor je poveo golom Mudrika u 13. minutu, Neres je pet minuta kasnije duplirao vođstvo.

Zvezda je smanjila golom Dragovića u 58. minutu, a izjednačenje je doneo Ohi u 68. minutu.

Konačan rezultat je u 72. minutu postigao Neres.

Milan Pavkov je u 79. minutu mogao da donese novo izjednačenje crveno-belima ali je promašio penal.

Crvena zvezda, Šahtjor

2. POLUVREME

79. minut - Penal za Crvenu zvezdu. Stepanenko je oborio Bakajoka. Pavkov je izvođač, Trubin brani!. Šutirao je visoki napadač crveno-belih snažno u donji desni golmanov ugao, ali se istakao mladi 20-godišnji golman Trubin.

78. minut - Nikola Stanković menja Slavoljuba Srnića.

77. minut - Još jedna prilika za Šahtjor, Sudakov je šutirao preko prečke. Šahtjor se oslobodio pritiska, a posle trećeg gola preuzeo inicijativu.

76. minut - Filipo Falko ulazi u igru, kao i Aksel Bakajoko i Milan Pavkov. Van igre su Ohi, Ivanić i Rodić

73. minut - Šahtjor ponovo vodi! Neres je strelac. Posle kornera Krstičić je izbacio loptu, ona je dobro sela igraču Šahtjora, a Popović je bio nemoćan.

70. minut - Mogla je Zvezda do totalnog preokreta, Ivanić se izborio za prostor i sa ivice šesnaesterca šutirao pored gola.

68. minut - Oštar centaršit Dragovića po zemlji, Ohi se najbolje snašao i gurnuo loptu u mrežu. Zvezda je tako krunisala totalnu dominaciju u ovom periodu igre, crveno-beli igraju visoki presing i ne dozvoljavaju rivalu da organizuje napad.

67. minut - Nenad Krstičić je zamenio Aleksandra Kataija.

58. minut - Dragović smanjuje vođstvo Šahtjora! Centrirao je Katai, Ohi glavom šutirao, lopta se odbila do Dragovića koji je sa nekoliko metara ubacio loptu u mrežu.

55. minut - Izmena u Crvenoj zvezdi, umesto Erakovaića u igri je Milan Gajić.

54. minut - Sjajna prilika za Šahtjor, Tete je prošao po desnoj strani, ušao u petarac a onda uputio povratku ka Sudakovu. Ovaj je snažno šutirao ali je lopta otišla pored gola.

U timu Crvene zvezde je od starta drugog poluvremena Rišairo Živković.

1. POLUVREME

42. minut - Izmena u Šahtjoru, Santos je posle oštrog starta Kataija morao da napusti igru, njega je zamenio Bondar.

41. minut - Još jedna neverovatna prilika za Zvezdu, Rodić je glavom poslao loptu ka Ohiju koji je neometan sa pet metara šutirao, ali je Trubin još jednom sjajno intervenisao.

40. minut - Najbolja prilika za Crvenu zvezdu. Katai je sjajno uposlio Ohija, ovaj izbio sam ispred golmana Trubina, ali je čuvar mreže Ukrajinaca uspešno intervenisao.

36. minut - Žuti karton za Kataija zbog oštrog starta nad Santosom.

35. minut - Dobra prilika za Crvenu zvezdu, slobodan udarac sa oko 22 metra po sredini. Nije uspeo Katai da prebaci živi zid, a odbitak su izblokirala trojica fudbalera Šahtjora.

28. minut - Crvena zvezda je najopasnija posle prekida, izvela je do sada čak šest kornera i posle njih stvorila prilike, ali za sada bez gola.

23. minut - Velika prilika za Crvenu zvezde, stvorila se velika gužva posle kornera, pokušali su Eraković i Katai, ali se Šahtjor odbranio.

18. minut - Šahtjor je duplirao prednost ukrajinskog tima. Majkon je izveo slobodan udarac, lopta se od prečke odbila, a najsnalažljiviji je bio David Neves, koji je ispod Popovića pogodio mrežu Zvezde.

13. minut - Šahtjor je poveo sa 1:0. Mihajlo Mudrik je pobegao Pićiniju i glavom matirao Popovića. Sjajno je centrirao Majkon sa desne strane.

CRVENA ZVEZDA: Popović - Pićini, Eraković, Dragović, Pankov, Rodić - Sanogo, Ivanić, Srnić, Katai - Ohu.

ŠAHTJOR: Trubin - Dodo, Marlon, Matvijenko, Ismaili - Majkon, Markos Antonio, Neres, Mudrik, Pedrinjo - Moraeš.

Fudbaleri Crvene zvezde od 15 časova igraju treći kontrolni meč na pripremama u Turskoj.

Rival izabranicima Dejana Stankovića je Šahtjor iz Donjecka.

Zvezda je u prve dve utakmice odigrala nerešeno sa Mariborom (1:1) i pobedila LASK (2:1).