Prošli Dinamo, Kluž, Spartak, Seltik...

Liga šampiona

Plasman u fudbalsku Ligu šampiona posle baraža ostvarili su Seltik, Dinamo Kijev, Kluž i Spartak Moskva, Lil

Plasman u fudbalsku Ligu šampiona posle baraža ostvarili su Seltik, Dinamo Kijev, Kluž i Spartak Moskva, a Lil i Kopenhagen su ušli u produžetke.

Dinamo iz Kijeva se kockao sa pobedom od 3:1 protiv Borusije iz Menhengladbaha u prvom meču, pa se na svom stadionu nisu opterećivali imperativom pobede u revanšu. Prvih 45 minuta meča za Kijevljane odigrao je reprezentativac Srbije Miloš Ninković, a zamenio ga je defanzivno orijentisani Ognjen Vukojević.

U nastavku je Borusija autogolom Kačeridija došla u vođstvo, i krenula u ofanzivu koja je urodila još jednim pogotkom, prednost je duplirao Arango. Nade gostiju ugasio je Ideje golom u 88. minutu za 1:2 i prolazak Dinama u Ligu šampiona.

Centaršut Valentea sa levog boka i udarac glavom Kapetanosa sa pet metara od gola bili su dovoljni Klužu za novu pobedu protiv Bazela i sa ukupnim skorom od 3:1 rumunski klub ide u grupnu fazu najelitnije evropske lige.

Seltik je i u revanšu pobedio Helsingborg sa 2:0. Prvi gol na Seltik Parku postigao je Huper na asistenciju Samarasa posle kornera, drugi Vanjama minut pre kraja, pa škotski prvak sa ukupnih 4:0 ide u elitu.

U Turskoj je Spartak iz Moskve uspešno odbranio 2:1 iz prvog meča protiv Fenerbahčea. Moskovljani su već u šestom minutu poveli golom Arija, a sve što je Fener uspeo je da izjednači u 69. minutu golom Soua Miloš Krasić je počeo meč, ali ga je i završio u 16. minutu zbog povrede zadnje lože. Poslednjih deset minuta Spartak je imao igrača manje zbog drugog žutog kartona De Zeuva.

Na duelu u Francuskoj između Lila i Kopenhagena bilo je najzanimljivije. Igrali su se produžeci pošto je domaćin posle 90 minuta ima 1:0, što je rezultat kojim je danski tim u prvoj utakmici pobedio, a Lil je prolaz u Ligu šampiona obezbedio golom De Mela u 105. minutu. Sreda:

Fenerbahče - Spartak Moskva 1:1 (1:2)(Sou 69 - Ari 6)Kluž - Bazel 1:0 (2:1)(Kapetanos 20)Lil - Kopenhagen 1:1 (0:1)(Dinje 43, De Melo 105)Seltik - Helsingborg 2:0 (2:0)(Huper 30, Vanjama 88)Dinamo Kijev - Borusija Menhengladbah 1:2 (3:1)(Kačeridi 70, Arango 78)

Mečevi odigrani u utorak:

Anderleht - AEL 2:0 (0:0) / prvi meč 1:2(Mbokani 81, Jakovenko 89)Maribor - Dinamo Zagreb 0:1 (0:1) / 1:2(Tonel 12)Hapoel Kirjat Šmona - BATE Borisov 1:1 (0:0) / 0:2(Lense 67 - Pavlov 93)Udineze - Braga 4:5 penalima (1:1, 1:0) / 1:1(Armero 25 - Ruben 72)Panatinaikos - Malaga 0:0 (0:2)